Druga vožnja:
 1. G. COLDENHOFF NIZ/gasgas        25
 2. J. SEEWER     ŠVI/yamaha        22
 5. T. GAJSER     SLO/honda         16

Branilec naslova svetovnega prvaka Tim Gajser je bil najhitrejši v prvi vožnji velike nagrade Latvije za svetovno prvenstvo v motokrosu v razredu MXGP. Na stezi v Kegumsu je bil najboljši že na drugem treningu in si je s tem privozil prvi štartni položaj.

Gajser je uvodni del opravil na čelu, a ga je kmalu nato prehitel Coldenhoff. Ta si je privozil 1,5 sekunde prednosti. Drugi so bili že po nekaj krogih več kot pet sekund za vodilnima, po sedmih že več kot sedem. Nato je na čelo znova prišel Gajser in si po desetih krogih priboril že 2,7 sekunde prednosti.

Dva kroga pozneje je Coldenhoff zaostajal že več kot pet sekund. Gajser je na koncu lahko tudi nekoliko popustil, po 17 krogih je v cilj 1,9 sekunde za njim prišel Coldenhoff, tretji je bil Febvre (+4,8), četrti pa Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM, +5,9), ki pred Gajserjem vodi v prvenstvu.

V drugi vožnji pa je bil Gajser vse do šestih minut pred koncem na drugem mestu za Coldenhoffom, po padcu pa je zdrsnil na peto mesto. Pognal se je v lov za tekmeci, a do konca položaja ni več uspel izboljšati.

Drugi v drugi vožnji je bil Švicar Jeremy Seewer, tretji pa Febvre.

Herlings 4 točke pred Gajserjem
V letošnji sezoni so najboljši motokrosisti pred tem odpeljali dve marčevski preizkušnji v Matterley Basinu za VN Velike Britanije in v Valkenswaardu za VN Nizozemske. Na obeh je Tim Gajser osvojil drugi mesti, zaostal pa je le za Nizozemcem Jeffreyjem Herlingsom (KTM).

Ta ima po današnji preizkušnji štiri točke prednosti pred Gajserjem.

Pancer 22.
V MX2 je bil v prvem nastopu slovenski predstavnik Jan Pancar (ktm) 24., v drugem pa 20. Skupno je bil 22. V prvenstvu pa je 33.

Sledita še dve dirki v Kegumsu
V Latviji bosta po današnji dirki na mivkasti stezi še dve veliki nagradi. Že v sredo bo v Kegumsu na nekoliko spremenjeni konfiguraciji steze naslednja preizkušnja za VN Rige. "Hat-trick" dirk v Latviji pa bo sklenjen z VN-jem Kegumsa v nedeljo, 16. avgusta.