Tim Gajser je z ogromno prednostjo postal svetovni prvak. Foto: HRC

Obe dirki sta imeli podoben razplet. Prvo vožnjo je dobil Glenn Coldenhoff, ki je bil hitrejši od rojaka Herlingsa. V boju za tretje mesto je bil Tim Gajser hitrejši od Jeremyja Seewerja.

V drugi vožnji sta se para obrnila, tako sta oba Nizozemca osvojila po 47 točk, Seewer in Gajser pa po 38. Herlings in Seewer sta bila v svojem paru boljša, ker sta v drugi vožnji osvojila boljšo uvrstitev.

Umetno narejena steza v Šanghaju dolga 1620 metrov je bila dovolj široka, da je omogočala voznikom različne linije ter prilagajanje hitrosti v ovinkih in s tem relativno varna prehitevanja. V vetru in ob visoki stopnji vlažnosti so bili pogoji za dirkanje znova zelo zahtevni in Gajser se je v drugo vožnjo s štarta podal zelo odločno. Prvi krog je prevozil na tretjem mestu, nato pa se mu je v šestem krogu primerila napaka. V motor se mu je zapletel reklamni pano, zaradi katerega se je moral ustaviti, pri tem pa je zdrsnil na šesto mesto. Gajser se je nato zbral in začel napadati, a višje od četrtega mesta mu ni uspelo poseči. V skupnem seštevku dirke je na koncu ostal tik pod zmagovalnimi stopničkami.

Svetocni prvak Prado se naslednjo sezono seli med elito
Gajser je bil edini slovenski predstavnik na sklepni dirki svetovnega prvenstva. V razredu MX2 je dvakrat suvereno slavil Španec Jorge Prado, ki v tej sezoni ni imel resne konkurence in se bo v naslednji skušal dokazati med motokros elito v razredu MXGP. V skupnem seštevku je Jan Pancar na koncu pristal na 28. mestu.