Tim Gajser je znova potrdil odlično formo. Foto: HRC

V prvi vožnji sta se za njim uvrstila Švicarja Arnaud Tonus in Jeremy Seewer, zaostala sta slabih šest oziroma slabih sedem sekund. Gajser je najbolje začel in vodil, potem pa v enem izmed zavojev na izjemno trdi progi padel. A se je hitro pobral, še pravočasno zaprl tudi Seewerja, ki se je poskušal izmuzniti mimo, in ostal v vodstvu do konca. Klemen Gerčar je zasedel 22. mesto in ostal brez točk za SP.

V drugi vožnji se je Gajserju najbolj približal Latvijec Pauls Jonass, v cilju je bil sedem sekund za Štajercem. Ta je odličen start spremenil v vodstvo, ki ga ni več izpustil iz rok. Tretji je bil Tonus z zaostankom desetih sekund in pol. Gerčar je končal na 28. mestu, skupno pa na 29.

Na dirki nista nastopila Italijan Antonio Cairoli in lanski svetovni prvak, Nizozemec Jeffrey Herlings, ki sta se prejšnji teden v Latviji poškodovala. Herlings ima znova težave z gležnjem desne noge, Cairoli pa si je izpahnil ramo.

83 točk prednosti
"Dobro sem štartal, nato pa storil napako: ob menjavi linije sem izgubil prednji del motorja in zato končal na tleh. K sreči Seewerju ni uspelo priti mimo in sem lahko nato do konca dirke nadzoroval vožnjo. Razen padca sem užival v vožnji. Zelo sem zadovoljen. Vesel sem, da mi je uspelo spet dobro štartati. Presrečen sem, komaj čakam na naslednjo dirko čez dva tedna v Indoneziji," je novo zmago komentiral Gajser.

Z novimi 50 točkami je še povečal naskok v skupnem seštevku SP-ja, kjer ima zdaj že 441 točk. Cairoli ostaja pri 358.

Jan Pancar je bil v razredu MX2 22. in 18., skupno mu je s tremi osvojenimi točkami pripadlo 22. mesto. Slavil je Španec Jorge Prado.