Murina navijaška skupina Black Gringos je v 30. minuti tekme zaznamovala 30. obletnico obstoja. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so odlično igrali uvodnih 30 minut. Karničnik je zadel po strelu iz kota, ko je bil po podaji Mitje Lotriča na bližnji vratnici najvišji in natančen z glavo. Kmalu zatem je v kazenskem prostoru veliko napako storil Antonio Delamea Mlinar, saj je slabo izbijal žogo, vendar Tomislav Horvat ni izbral najboljše rešitve in Nejc Vidmar je njegov strel blokiral.

V zadnje četrt ure prvega polčasa je Mura po petminutni prekinitvi zaradi pirotehničnega šova domače navijaške skupine Black Gringos (te dni praznujejo 30 let) nekoliko padla, do tedaj neprepoznavna Olimpija pa si je priigrala dve priložnosti. Najprej je v 42. minuti po tleh streljal Djalo Aldair, še nevarnejši strel pa je minuto pozneje sprožil Timi Max Elšnik, ki je dobro poskusil z roba kazenskega prostora, a se je z odlično obrambo izkazal Matko Obradović.

Statistika prvega polčasa: streli 9:7, v okvir vrat 6:6, posest žoge 59:41 odstotkov.

Zadetek Karničnika odločil derbi Mura - Olimpija

Olimpija pritiskala, a ostala brez izenačenja

V drugem polčasu so Ljubljančani pritiskali, a bili premalo konkretni, tako da se izid ni več spremenil. Priložnosti so imeli Tomislav Tomić, Almedin Ziljkić, Đorđe Crnomarković, Svit Sešlar in Elšnik. Vmes so Sobočani še enkrat zatresli mrežo prek Staniše Mandića, a je bil v prepovedanem položaju. Kapetan Olimpije Elšnik je v 91. minuti zaradi grobega prekrška prejel neposredni rdeči karton. S podplatom je zadel golenico Nika Lorbka. Zadnjo priložnost za izenačenje je zapravil Sešlar, ko je z glavo žogo poslal nekaj decimetrov čez prečko.

Končna statistika: streli 11:15, v okvir vrat 6:9, posest žoge 49:51 odstotkov.

Muraši so se tik pred koncem prestopnega roka okrepili z Nardinom Mulahusejnovićem, ki pa ga tokrat zaradi bolezni ni bilo v postavi. Poškodovan je Luka Bobičanec. V četrtek bodo v 1. krogu Konferenčne lige v Mariboru gostili Vitesse. Olimpija je doživela tretji poraz na zadnjih petih tekmah, brez točk je ostala še proti Kopru in Bravu.

Milošević: Po taki igri te niti Bog ne pogleda več

Po zaostanku preobrat Celjanov

Na prvi sobotni tekmi je Celje s 3:1 premagalo Domžale, varovanci Agrona Šalje so slavili tretjič v sezoni. Domžalčani so bili boljši v uvodu tekme, pozneje pa so Celjani prevladovali, dosegli tri regularne zadetke in kar štiri iz prepovedanega položaja.

Gostje so povedli v 10. minuti. Enes Alić je poslal nevarno žogo z leve strani, tik pred golovo črto jo je vratar Celja Florijan Raduha odbil, toda le do Slobodana Vuka, ki je streljal, žogi pa je nato nenamerno smer spremenil še Gaber Dobrovoljc.

Zadetki s tekme Celje – Domžale

Nato sta na drugi strani zatresla mrežo Ivan Božić in kar dvakrat Žan Medved, toda vse tri gole so sodniki pravilno razveljavili zaradi ofsajda. V 44. minuti je Božić s pravo poslastico le poskrbel za izenačenje. Odločil se je za strel s 30 metrov, žoga pa se je ob zgornjem kotu vrat od prečke odbila čez golovo črto.

Na začetku drugega polčasa je Medved dosegel še svoj tretji zadetek iz prepovedanega položaja, v 52. minuti pa je z glavo unovčil podajo Luke Kerina z desne strani za vodstvo z 2:1. V 89. minuti je celjsko zmago potrdil Amadej Brecl, ko je prišel po desni strani v kazenski prostor in žogo poslal pod prečko.