Olimpija je tako ohranila dve točki prednosti pred Muro, prihodnjo nedeljo pa se bosta moštvi srečali na medsebojni tekmi v Stožicah. Četrto mesto bo v Evropo peljalo le v primeru, če bodo pokalni zmagovalci Koprčani. Finale Koper – Bravo bo v sredo v Celju.

Elšnik in Prelec zadela proti nekdanjemu klubu

Olimpija je tekmo v Kidričevem začela s pritiskom na domača vrata in si priigrala nekaj polpriložnosti, a so v 22. minuti povedli gostitelji. Veliko zaslug za to ima Tomislav Turčin, ki si je v dvoboju z Aljažem Kreflom priboril žogo, stekel v kazenski prostor in močno streljal. Vratar Ivan Banić je žogo odbil, toda na pravem mestu je bil nekdanji nogometaš Olimpije Haris Kadrić in odbito žogo spravil za Banićev hrbet.

Ljubljančani so izenačili v sodnikovem dodatku. Aljoša Matko je prodrl po desni strani in zavrnil žogo do Maria Kvesića, ta pa je močno udaril po žogi in zatresel mrežo.

V 50. minuti se je Kvesić izkazal še s podajo za vodstvo svoje ekipe. Po napaki Kidričanov je Hrvat z leve strani podal Timiju Maxu Elšniku, ta pa je lepo akcijo sklenil z natančnim strelom.

Aluminij je izenačil v 86. minuti. Takrat je Jaka Bizjak, ki je le nekaj trenutkov predtem vstopil v igro, neposredno iz kota zadel vratnico, odbito žogo pa je Luka Petek poslal pod prečko.

Toda Olimpija se ni predala. Izvedla je še en pritisk, ki ga je v akciji rezervistov po dvojni podaji z Mustafo Nukićem v 93. minuti kronal 20-letni Nik Prelec, ki je dosegel svoj prvi zadetek v Prvi ligi. Tako kot Elšnik je bil vzgojen v Aluminiju.

Na prejšnjih sedmih tekmah v Kidričevem je Olimpija le enkrat zmagala, petkrat pa izgubila, med drugim tudi na letošnjem prvem medsebojnem srečanju novembra (1:0).

Zadnjeuvrščeni Aluminij ima zdaj le še minimalne možnosti za obstanek v ligi. Dva kroga pred koncem zaostaja šest točk za Taborom. V zadnjih dveh krogih bo gostoval v Mariboru in doma gostil Sežančane.

Zadetki s tekme Aluminij - Olimpija

Beganović končni izid postavil z evrogolom

Na tekmi v Murski Soboti v prvem polčasu ni manjkalo priložnosti na obeh straneh, je pa bila Mura s hitrimi prenosi žog izrazito nevarnejši tekmec.

Domači so povedli v 28. minuti, ko je po levi strani hitro prodrl izjemno razpoloženi Luka Bobičanec in nevarno streljal z desetih metrov. Vratar Ajdin Mulalić je žogo odbil, toda le do kapetana Mure Tomija Horvata, ki je darilo sprejel z odprtimi rokami in z levico žogo zabil v mrežo.

V 65. minuti je domžalski napadalec Arnel Jakupović že premagal Marka Zalokarja po hitrem protinapadu, žogo pa je z golove črte zbil Gregor Balažic, ki se je hitro vrnil v obrambo.

Še v isti minuti so Domžale po grobi napaki domače obrambe izenačile. Sven Šoštarič Karič je z leve strani poslal predložek pred vrata Mure, a na žogo ni reagiral nihče, na drugi strani pa je sam do nje ob vratnici prišel Matej Podlogar in za izenačenje zadel prvič v sezoni.

Mura je za novo vodstvo potrebovala le dve minuti. Horvat je z izjemno podajo zaposlil Mihaela Klepača, ta pa je učinkovito zaključil.

V 90. minuti je imel novo izenačenje na nogi Gaber Dobrovoljc, odlično je reagiral Zalokar. V 93. minuti pa je končni izid postavil rezervist Amar Beganović z evrogolom s kakšnih 20 metrov nekoliko z desne strani.

Zadetki s tekme Mura - Domžale
Nik Prelec se je na svoji deseti tekmi v Prvi ligi prvič vpisal med strelce. Zaradi osebnih razlogov v ekipi ni bilo Almedina Ziljkića. Foto: www.alesfevzer.com