Najbolj brane novice zadnjih dveh dni - Šport

Šport

Froome z epskim pobegom v kraljevski etapi do rožnate majice
Chris Froome je s samostojno vožnjo čez tri prelaze v Alpah postavil Dirko po Italiji na glavo. Simon Yates je v 19. etapi popolnoma omagal, izgubil je skoraj 39 minut.
138

Šport

Trifunović: Želja Dončića, da bi igral za reprezentanco, zelo velika
Selektor slovenske košarkarske reprezentance Rado Trifunović je objavil seznam za tretji del kvalifikacij za svetovno prvenstvo.
49

Šport

Houston na pragu velikega finala
Košarkarji Houstona so na krilih rezervista Erica Gordona premagali Golden State z 98:94 in v seriji finala zahodne konference Lige NBA povedli s 3:2.
119

Šport

Udaren uvod Krke za veliko zmago v Tivoliju
Košarkarji Krke so na tretji tekmi finala v Tivoliju zanesljivo premagali Petrol Olimpijo (67:83). V nedeljo bodo Novomeščani imeli prvo zaključno žogo za osvojitev naslova državnih prvakov.
113

Šport

Dončić znova MVP – brez konkurence tudi v Španiji
Za piko na i izjemnemu letu je Luka Dončić imenovan še za najkoristnejšega igralca rednega dela španskega državnega prvenstva v letošnji sezoni.
23

Šport

Cleveland na krilih izjemnega Jamesa izsilil sedmo tekmo
LeBron James je s 46 točkami, 11 skoki in 9 podajami popeljal košarkarje Clevelanda do izenačenja na 3:3 v finalu Vzhoda Lige NBA proti Bostonu. Cavaliersi so zmagali s 109:99.
37

Šport

Yates prvič v težavah - prednost se je prepolovila
Nemec Maximilian Schachmann je zmagovalec 18. etape kolesarske Dirke po Italiji, na kateri je bil "rožnati" Simon Yates v finišu nepričakovano v težavah.
105

Šport

Nov rekord LeBrona: 12. izbran v idealno peterko Lige NBA
LeBron James in James Harden sta bila soglasno izbrana v prvo peterko Lige NBA. Vseh 100 glasovalcev ju je postavilo na prvo mesto. S tem sta prejela vseh možnih 500 točk.
17

Šport

Zidane: Ronaldo živi za te tekme in seveda je pripravljen
V Kijevu se stopnjuje napetost pred finalom Lige prvakov med madridskim Realom in Liverpoolom, ki bo v soboto ob 20.45. Obe moštvi sta opravili sklepna treninga na olimpijskem stadionu.
29

Šport

Šok za Houston - Paul bo izpustil šesto tekmo v Oaklandu
Organizator igre Houstona Chris Paul bo izpustil šesto tekmo konferenčnega finala proti Golden Statu zaradi poškodbe kite v podkolenskem zgibu.
10

Šport

Đoković v isti polovici žreba kot Thiem in Zverev
Aljaž Bedene se bo v 1. krogu Roland Garrosa, drugega teniškega turnirja za grand slam v tej sezoni, pomeril z Urugvajcem Pablom Cuevasom, Polono Hercog pa čaka 30. nosilka Rusinja Anastazija ...
20

Šport

Dirk Nowitzki
Luka Dončić ima vse in prinaša celoten paket. Mislim, da se bo odlično znašel. Za 19-letnika igra zelo pametno in je iznajdljiv. Ima odličen pregled nad igriščem.
24

Šport

Martić od zmajev želi "pretep" ne pa "fine košarke"
Košarkarji Petrola Olimpije so v finale Lige Nova KBM vstopili v vlogi absolutnih favoritov, toda Krka si je priigrala prvo zaključno žogo za naslov državnega prvaka.
25

Šport

Issah že odslužil kazen za incident na derbiju
V zadnjem krogu Prve lige bo Olimpiji v lovu na naslov v Domžalah lahko pomagal tudi Abass Issah, ki je bil kaznovan s prepovedjo igranja na eni tekmi in plačilom 1.500 evrov.
117

Šport

V letošnji Ligi prvakov še čakamo na podaljške
V letošnji sezoni Lige prvakov še nismo videli podaljškov, na voljo je le še ena možnost - finale, kjer se bosta v soboto pomerila Liverpool in Real Madrid.
14

Šport

Salah se bo na dan finala držal pravil ramazana
Izjemni napadalec Liverpoola Mohamed Salah, ki je muslimanske vere, se bo postil tudi na dan finala Lige prvakov, kar bi lahko negativno vplivalo na njegovo igro.
64

Šport

Boston utrudil Jamesa in prišel na prag velikega finala
Košarkarjem Clevelanda ni uspelo prenesti trenutka z zadnjih dveh zmagovitih tekem. V Bostonu so naleteli na obrambo, ki jim je dopustila le 83 točk.
76

Šport

Domžale želijo na razprodanem stadionu zmagati še enkrat
Sreda še ni dala odločitve o nogometnem državnem prvaku, zato se v zadnjem krogu Prve lige TS obeta vroče nedeljsko popoldne v Domžalah in Mariboru.
194

Šport

Roman Lisac
Petrol Olimpija je končala sanacijo, dolga več nimamo. Redno plačujemo vse obveznosti. Upam, da bo tako tudi ostalo. To je posledica velike skrbi v klubu, da se sredstva ne porabljajo za neumnosti.
11

Šport

Tako blizu, a tako daleč - Jakupovićeva obstala v kvalifikacijah Roland Garrosa
Slovenska teniška igralka Dalila Jakupović si ni zagotovila nastopa na Odprtem prvenstvu Francije, saj je morala na zadnji oviri priznati premoč Kolumbijki Mariani Duque-Marino, ki je slavila s 4:6, ...
5
Izjava dneva
link
Gregor Jurak
24. maj 2018 ob 14:30 Izkazalo se je, da so naši otroci eni najbolj gibalno dejavnih na svetu, o čemer so poročali tudi številni tuji mediji. To vpliva tudi na vrhunske športne rezultate.