Najbolj komentirane novice zadnjih dveh dni - Šport

Šport

Sanjski konec sezone - MVP Dončić popeljal Real do "la decime"
Kakšen konec Evrolige – v napeti tekmi je Realu v Beogradu uspelo premagati favorizirani Fenerbahče (85:80) in se tako na krilih MVP-ja zaključne četverice Evrolige Luke Dončića desetič povzpeti na ...
312

Šport

Vombergar odločil triler v Mariboru: Olimpija blizu naslovu
Nogometaši Olimpije so v derbiju 34. kroga državnega prvenstva s 3:2 premagali Maribor, tako da imajo dva kroga pred koncem na vrhu lestvice dve točki naskoka pred vijoličastimi in s tem v boju za ...
758

Šport

Issah suspendiran zaradi nespametne poteze
Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije Roman Rogelj je zaradi nešportnega in neprimernega vedenja po koncu tekme med Mariborom in Olimpijo suspendiral napadalca Ljubljančanov Abassa Issaha.
127

Šport

Zadetek Vombergarja v praksi vreden štiri točke
Pred zadnjimi 270 minutami nogometnih bojev v tej sezoni je v Ljubljani zadišalo po dvojni kroni, šele drugi v samostojni Sloveniji in prvi po 25 letih.
123

Šport

Kralj Luka osvojil vso košarkarsko Evropo
Madridski košarkarski princ Luka Dončić je dokončno postal kralj in sedel na evropski prestol. 19-letni mladenič je v Beogradu vodil Real Madrid do desetega evropskega naslova.
119

Šport

Milanič s štirimi napadalci lovil zmago, ostal pa brez vsega
Darko Milanič je bil zelo razočaran po porazu na derbiju, ki je zelo verjetno odnesel 15. naslov za Maribor v samostojni Sloveniji.
113

Šport

Nadal po dežni prekinitvi osvojil Rim in se vrnil na vrh lestvice ATP
Rafael Nadal je v finalu Rima po treh nizih in dveh dežnih prekinitvah premagal Alexandra Zvereva s 6:1, 1:6 in 6:3. Z osmo rimsko krono se je vrnil na vrh lestvice ATP.
82

Šport

Randolph: Dončić si zasluži vse nagrade. Pripravljen je na NBA.
Evropski košarkarski vrh je znova Realov, ki je pred Željkom Obradovićem prišel do desetega evroligaškega naslova. Prvaka sta postala dva slovenska reprezentanta.
67

Šport

Curryjev šov zamrznil Houston na -41
Stephen Curry je dosegel 35 točk v visoki zmagi Golden Stata nad Houstonom, ki je na tretji tekmi finala Zahodne konference Lige NBA klonil kar za 41 točk. Branilci naslova so povedli v seriji z 2:1.
62

Šport

Hokejisti Švedske so ubranili naslov svetovnih prvakov iz Kölna. V Köbenhavnu so v zelo izenačenem finalu po kazenskih strelih premagali Švicarje (3:2).
58

Šport

Prijatelji v Argentini le dočakali pomemben gol
Samo 57 minut je pred sobotnim derbijem spomladi igral Andres Vombergar, v Ljudskem vrtu pa je z zmagovitim golom v 90. minuti postal veliki junak Olimpije.
49

Šport

Handanović po velikem preobratu v Rimu v Ligi prvakov
Legendarni vratar Gigi Buffon je v 63. minuti tekme z Verono v solzah in ob ovacijah navijačev zapustil zelenico in tako odigral zadnjo tekmo v dresu Juventusa.
37

Šport

Dončić pred finalom prejel kar tri nagrade: tudi MVP Evrolige!
Luka Dončić je dan pred finalom Evrolige prejel izjemno odmevno priznanje, saj je bil izbran za najboljšega igralca sezone (MVP).
70

Šport

Yates s pravočasnimi napadi do tretje etapne zmage na Giru
Britanski kolesar Simon Yates je dobil 15. etapo letošnje Dirke po Italiji od Tolmezza do Sappada in še povečal prednost v skupnem seštevku za rožnato majico.
36

Šport

Ko na vrata potrka Real Madrid, je ponudbo težko zavrniti
Luka Dončić, ki že kot najstnik blesti v dresu Real Madrida, je odprl vrata kraljevega kluba drugim slovenskim košarkarjem. V Beogradu je v času Final Foura Evrolige igral tudi Žiga Samar.
34

Šport

Cleveland z natančnim metom za tri razbil Boston
Cleveland je po dveh porazih v Bostonu na domačem terenu pokazal drug obraz in Celticse odpihnil s 116:86, s čimer je izid v zmagah v finalu Vzhodne konference Lige NBA znižal na 2:1.
30

Šport

Messi petič dobitnik zlate kopačke
Lionel Messi je petič v karieri dobil zlato kopačko, ki jo prejme najboljši strelec najmočnejših nogometnih lig v Evropi.
27

Šport

Tekmeci v lovu za Yatesom bolj kot ne obupali
Simon Yates je na Dirki po Italiji tako suveren, da njegov največji konkurent v boju za rožnato majico Tom Dumoulin priznava, da je preprosto premočan.
27

Šport

Celjani prekinili sušno obdobje, do novih treh točk tudi Domžale
V senci velikega derbija 34. kroga državnega prvenstva so Domžale in Celje pričakovano dosegli novo zmago. Domžalčani so s 3:1 premagali Krško, Celje pa z 2:0 Ankaran Hrvatine.
26

Šport

Chris Froome na Zoncolanu pokazal zobe
Britanec Chris Froome je v velikem slogu dobil 14. etapo na kolesarski Dirki po Italiji, ki se je končala s peklenskim vzponom na "zloglasni" Monte Zoncolan.
47
Izjava dneva
link
Zdenka Čebašek Travnik
1
21. maj 2018 ob 13:20 Trenutni projekti glede otroške srčne kirurgije ne morejo zagotoviti varne obravnave otrok.