Najbolje ocenjene novice zadnjih dveh dni - Šport

Šport

Federer podaljšal zmagoviti niz v Cincinnatiju
Švicarski teniški as Roger Federer se je uvrstil v osmino finala mastersa v Cincinnatiju, potem ko je v 2. krogu v dveh nizih premagal Nemca Petra Gojowczyka (6:4 in 6:4).
8

Šport

Specialist za kronometer Martin v naslednji sezoni v Rogličevi ekipi
Štirikratni svetovni prvak v kronometru Tony Martin bo okrepil nizozemsko ekipo Lotto NL-Jumbo, za katero vozi tudi tudi Primož Roglič.
22

Šport

Tratnik osmi Slovenec v Bahrain Meridi
Ekipa svetovne serije Bahrain Merida nadaljuje nakupe slovenskih kolesarjev. V naslednji sezoni bo v njenem dresu vozil tudi 28-letni Jan Tratnik.
21

Šport

City obrambo naslova začel z zmago na Emiratesu
Na derbiju 1. kroga Premier lige je prvak v prejšnji sezoni Manchester City na stadionu Emirates v Londonu premagal Arsenal z 0:2.
28

Šport

"Konjenik" Bertoncelj si je v Glasgowu razdelil srebro s Hrvatom
Na evropskem prvenstvu v Glasgowu v gimnastiki je Sašo Bertoncelj upravičil status kandidata za zmagovalni oder in si z oceno 14,866 razdelil srebro s Hrvatom Robertom Seligmanom.
25

Šport

Cicipas piše teniško zgodovino
Niti finalistu Wimbledona Kevinu Andersonu ni uspelo v Torontu zaustaviti pohod mladega Stefanosa Cicipasa, ki bo zaigral v svojem prvem finalu teniškega turnirja serije masters.
22

Šport

Kljub močnemu glavobolu Žagar drugi na Švedskem
Slovenski spidvejist Matej Žagar je na dirki za Veliko nagrado Švedske v Malilli osvojil drugo mesto. Zmagal je Danec Nicki Pedersen, tretji pa je bil Šved Fredrik Lindgren.
8

Šport

Zajc zmagovalni oder zgrešil za pol točke
Slovenski smučarski skakalec Timi Zajc je na tekmi poletne velike nagrade v Courchevelu osvojil četrto mesto. Stopničke je zgrešil za pol točke.
9

Šport

Še drugo zlato za čudežnega norveškega mladeniča
Komaj 17-letni Norvežan Jakob Ingebrigtsen je po petkovi zmagi na 1.500 m v Berlinu postal še evropski prvak v teku na 5.000 m.
28

Šport

Uspeh Trajkovića pomemben v boju za olimpijsko vozovnico
Taekvondist Ivan Trajković je osvojil drugo mesto na turnirju za veliko nagrado v Moskvi v olimpijski kategoriji do 80 kg, kar je njegov najboljši izid na tovrstnih tekmovanjih.

Šport

Mandarić: Olimpija je resen klub, ne upravlja ga ulica
Predsednik nogometnega kluba Olimpija Milan Mandarić se je odzval na zadnje pozive dela navijačev, naj zapusti klub.
184

Šport

Olimpija bi lahko igrala na prazni Marakani
Evropska nogometna zveza je zaradi rasističnih izpadov navijačev Crveno zvezdo kaznovala s prepovedjo obiska na naslednjih dveh tekmah. Sprožen je tudi postopek proti Sturmu iz Gradca.
39

Šport

Izjemni Cicipas rešil dve zaključni žogi in izločil Zvereva
Stefanos Cicipas je v četrtfinalu turnirja serije 1.000 v Torontu premagal Alexandra Zvereva s 3:6, 7:6 in 6:4. Grški najstnik je v podaljšani igri drugega niza rešil dve zaključni žogi Nemca.
30

Šport

Prvi derbi Olimpije in Maribora bo 19. avgusta v Stožicah
Nogometaši Olimpije in Maribora se bodo v prvem derbiju nove sezone državnega prvenstva pomerili v nedeljo, 19. avgusta, ob 20.30 v Stožicah. Prenos tekme na TV SLO 2 in na MMC-ju.
43

Šport

Jegliču znižali kazen: počival bo osem mesecev, ne dve leti
Hokejist Žiga Jeglič bo moral zaradi dopinškega prekrška na olimpijskih igrah v Pjongčangu počivati osem mesecev, je odločilo Mednarodno športno razsodišče v Lozani (CAS).
18

Šport

Na Ibroxu preveč napak Maribora za pozitivno oceno
Prvi poraz v novi sezoni je Maribor pahnil v nezavidljiv položaj na poti proti skupinskemu delu Evropske lige, a poln Ljudski vrt bi lahko dal potrebno energijo za izničenje zaostanka 1:3.
59

Šport

Stevensa stres velikih tekem še bolj podžge
Peter John Stevens, ki je Sloveniji na EP-ju priplaval stoto medaljo na velikih tekmovanjih, je mož za največje tekme.
1

Šport

Ilić: "Noben igralec si pri vodstvu s 3:0 ne zasluži žvižgov"
Visoka zmaga, vragoliji Abassa Issaha , nedotaknjena mreža in Olimpija je z eno nogo že v playoffu Evropske lige.
75

Šport

Najstnik Cicipas presenetil Đokovića v Torontu
Stefanos Cicipas je v osmini finala turnirja serije 1.000 v Torontu presenetljivo izločil zmagovalca Wimbledona Novaka Đokovića s 6:3, 6:7 in 6:3. 19-letni Grk se je veselil uspeha kariere.
33

Šport

Blažič četrti Slovenec, ki bo nosil dres Barcelone
Zdaj je tudi uradno: slovenski košarkarski reprezentant Jaka Blažič je novi član Barcelone. Podpisal je enoletno pogodbo.
31
Izjava dneva
link
Andrej Rekar
1
14. avgust 2018 ob 13:32 Delo vremenskega opazovalca na Kredarici je tako nestanovitno, kot je vreme samo. Če je vreme lepo, je tu tisočkrat lepše kot v dolini, če je pa slabo, je pa tisočkrat slabše.