Aleš Mušič je poskrbel za vodstvo zmajev v 8. minuti, sledil pa je velik padec v igri zmajev. Foto: www.alesfevzer.com

Na klopi Linza je debitiral Raimo Summanen, ki je aprila zmaje popeljal do zmage v Alpski ligi. Finec je odšel takoj po zadnji tekmi finala državnega prvenstva, ko so zmaji izgubili odločilno tekmo proti Jeseničanom v Tivoliju po podaljšku. Takrat se je veselil Mitja Šivic, ki je nekaj dni zatem prišel v Ljubljano in zelo uspešno vodi zeleno-bele v Ligi IceHL.

Mušič kaznoval veliko napako Smitha
Olimpija, ki je v Tivoliju dobila obe tekmi proti Linzu (6:3 in 3:0), je imela premoč v uvodnih 10 minutah. Aleš Mušič je z bekendom potisnil plošček med nogama vratarja Jareda Coreauja v mrežo v 8. minuti. Veliko napako je naredil novinec v dresu Linza Colin Smith, ki je podal veteranu na palico.

Črna krila so se prebudila po četrt ure, ko je izenačil Andreas Kristler. Plošček se je od ograde odbil pred vrata in Žan Us je bil nemočen. Do konca uvodne tretjine so imeli gostitelji več priložnosti.

Raimo Summanen je od januarja do maja vodil Olimpijo. Finec je bil brez dlake na jeziku, velikokrat se je jezil na sodnike in tudi z nekaterimi igralci je bilo v zelo slabih odnosih. Foto: www.alesfevzer.com

Črna krila letela po ledu na začetku druge tretjine
Pritisk na vrata Usa se je stopnjeval na začetku druge tretjine. V 22. minuti je Emilio Romig le še potisnil plošček v mrežo po podaji Rafaela Rotterja. Razigrani Kristler je bil natančen s strelom od daleč v 26. minuti. Us ni dobro posredoval. Dve minuti zatem je Smith povišal že na 4:1, potisnil je plošček v mrežo iz bližine.

V 35. minuti je Crnovič zadel vratnico. Dve minuti pred koncem druge tretjine je Tadej Čimžar zatresel mrežo, a so bila vrata tik pred tem premaknjena. Sodnika si sploh nista ogledala posnetka, takoj sta pokazala, da je gol razveljavljen.

Obramba zmajev zelo slaba
V 42. minuti je bil izključen Blaž Gregorc, a zmajem ni uspelo znižati. V 45. minuti je Andris Džerinš potrdil zmago Črnih kril. Latvijec je izkoristil popolno zmedo obrambe Olimpije. Linz bi lahko do konca dosegel še kakšen zadetek, saj je bila obramba Olimpije zares slaba.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 29:26. "Poznam ekipo Olimpije. Zavedal sem se, da imajo dobrega trenerja, igrajo hitro in imajo veliko kondicije. Zelo sem zadovoljen z našo igro predvsem v drugi tretjini. Nisem si mislil, da bomo tako dobro odigrali," je povedal Summanen.

V nedeljo zelo težko gostovanje v Salzburgu
Višji poraz je Olimpija v tej sezoni doživela le prejšnji teden v Tivoliju proti Salzburgu (2:7). Ljubljančane v nedeljo čaka gostovanje na Solnograškem, v torek pa na Celovško 25 prihaja Gradec.