Colorado je niz zmag podaljšal na deset tekem. Uspešnejši so bili le med 10. januarjem in 7. februarjem 1999, ko so dobili 12 tekem zaporedoma. Foto: Reuters

Zelo sem vesel. Po dobrem začetku smo se znašli v zaostanku. Toronto je bil iz minute v minuto nevarnejši, nam pa se je uspelo pobrati in odgovoriti na njihove napade. Dokazali smo, da smo zelo zrela ekipa.

Jared Bednar, trener Colorada
Torontov vratar Frederik Andersen je v eni izmed akcij izgubil čelado, a je še naprej pogumno bbranil svoja vrata. Foto: Reuters
Jack Eichel je v drugi minuti podaljška pokopal Calgary. Foto: Reuters
Hokejisti Arizone so v podaljšku premagali New York Islanderse. Odločil je Nick Cousins. Foto: Reuters

Gostje iz Denverja so tekmo odlično začeli, že v 3. minuti je odbiti plošček v mrežo iz bližine pospravil Gabriel Bourque. Gostitelji so svoje navijače razveselili šele na uvodu druge tretjine, ko je po zgolj 19 sekundah izid izenačil Patrick Marleau. Ta je razparal mrežo s strelom z modre črte po podaji Lea Komarova.

Do preobrata je prišlo slabih devet minut pozneje, ko je za 2:1 zadel Auston Matthews. 20-letni Kalifornijec, ki je bil kot prvi izbran na naboru Lige NHL leta 2016, je po strelu Williama Nylanderja in obrambi vratarja Frederika Andersena plošček ob drugi vratnici hladnokrvno strpal v mrežo. Matthewsu so predtem sodniki že razveljavili zadetek, ki bi moral biti po mnenju igralca priznan.

Toda Colorado se ni vdal, še pred koncem druge tretjine je izid izenačil Nail Yakupov, ki je izkoristil natančno podajo Alexandra Kerfoota, ki je v srednji tretjini ukradel plošček, in zadel s strelom iz zapestja na Andersenovo lovilko. Odločilni zadetek je v 53. minuti dosegel Blake Comeau, ki je po podaji Carla Soderberga pred golom le podstavil palico, končni izid je v izdihljajih tekme s strelom v prazno mrežo postavil Gabriel Landeskog.

"Zelo sem vesel. Po dobrem začetku smo se znašli v zaostanku. Toronto je bil iz minute v minuto nevarnejši, nam pa se je uspelo pobrati in odgovoriti na njihove napade. Dokazali smo, da smo zelo zrela ekipa," se je po tekmi smejalo trenerju Colorada Jaredu Bednarju.