Martin Fourcade, najboljši biatlonec na svetu. Foto: EPA
Kaisa Mäkäräinen je nova vodilna tekmovalka v skupnem seštevku biatlonk za svetovni pokal. Foto: EPA

Fourcade, za katerim je letos zares izjemna sezona, je odlično tekel, na streliščih je pustil zgolj eno nepokrito tarčo in zanesljivo zmagal. Drugo mesto je osvojil Norvežan Johannes Thingnes Boe (en zgrešen strel), ki je za zmagovalcem zaostal za 47,9 sekunde. Odličen tretji je bil Italijan Lukas Hofer, ki je zasledovanje začel s 13. mesta.

Od Slovencev se je po pričakovanjih najbolje odrezal Jakov Fak, ki je zgrešil štiri strele in je na koncu zasedel 34. mesto (+4:12,4), Miha Dovžan je bil 37. (+4:31,4; trije zgrešeni streli), Mitja Drinovec pa 54. (+6:40,0; štirje zgrešeni streli).

Fourcade je s sobotnim slavjem že potrdil zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala, kjer ima pred drugouvrščenim Boejem 110 točk naskoka, do konca pokala pa je le še ena tekma. Rus Anton Šipulin je tretji, Nemec Arnd Peiffer četrti, Hofer pa je s tretjim mestom na zasledovanju s petega na šesto mesto izrinil Faka. Klemen Bauer zaseda 39. mesto, Dovžan pa 65.

Mäkäräinenova prevzela vodstvo
V ženski konkurenci je slavila Finka Kaisa Mäkäräinen, ki je tekmo pred koncem svetovnega pokala Slovakinji Anastaziji Kuzmini izmaknila vodstvo v skupnem seštevku za pet točk. Kuzmina je na zasledovalni preizkušnji zasedla šesto mesto. Druga je bila Francozinja Anais Bescond, ki je v ciljnem šprintu za zmagovalko zaostala za pičli dve desetinki sekunde. Tretje mesto je osvojila Nemka Laura Fahlmeier. Slovenke se na zasledovalno preizkušnjo niso uvrstile.