Martin Fourcade ima lepo popotnico za olimpijske igre. Za Francoza je ta zmaga šesta v sezoni, skupno pa že 67. v karieri. Foto: EPA

Ves december in januar nisem naredil nobenega treninga, s katerim bi lahko dvigoval formo. Lahko sem le tekmoval in tu vidim glavni razlog tega, da na progi nisem konkurenčen. To bom zdaj moral narediti do olimpijskih iger. Najprej se bom dobro spočil, potem sledi malce baze in nato en del specialnih treningov, kjer hitrost mora biti hitrejša od mojega trenutnega tekmovalnega tempa. Le tako lahko dvignem raven pripravljenosti. Preplaha glede tega, da na koncu ne bi bilo vse v redu, ni. Danes je bilo malce bolje, ni pa to raven, ki si je želim. Na strelišču moram prav tako še malce dvigniti hitrost.

Jakov Fak
Darja Domračeva je slavila v ženski konkurenci. Foto: EPA

Po dveh zmagah Norvežana Johannesa Tingnesa Boeja v Anterselvi se je na najvišjo stopničko povzpel Fourcade. Francoz je komajda ubranil tri sekunde naskoka pred starejšim od bratov Boe, Tarjeijem Boejem. Tretji je bil Norvežan Erlend Bjoentgaard. Vsi trije so zgrešili dve tarči.

Najboljši slovenski biatlonec Fak, ki je včeraj izpustil zasledovalno tekmo, saj se je želel čim bolje pripraviti na današnjo preizkušnjo, je bil zelo blizu najboljše deseterice. Od devetega mesta ga je ločilo le šest sekund. Z zaostankom +47,7 sekunde in ob enem zgrešenem strelu je tako zasedel 12. mesto.

Fak znova med najboljšimi strelci
Fak je začel odlično, s petimi zadetimi streli na prvem strelskem postanku, kar je pomenilo šesto mesto med 11 tekmovalci, ki so pokrili prvih pet tarč. Tudi na drugem strelskem postanku je Fak upravičil sloves najboljšega strelca v svetovnem pokalu, znova je pokril vse tarče, z zaostankom 24,5 sekunde pa se je prebil na peto mesto. Nezgrešljiva sta bila le še Arnd Peiffer in Emil Hegle Svendsen.

Fak je držal stik z najboljšo deseterico, po tretjem streljanju pa je bil edini, ki je pokril vse tarče, z zaostankom 29,7 sekunde pa je v predzadnji krog krenil na sedmem mestu. Z enim zgrešenim strelom je vodil Fourcade, J. T. Boe pa je že na prvih dveh streljanjih zgrešil po dvakrat in je zasedal 14. mesto z zaostankom 53 sekund.

Na zadnji strelski postaji je Fak zgrešil drugi strel, kar je pomenilo padec na 11. mesto z zaostankom minute za vodilnim Fourcadom, ki je pred zadnjim krogom imel pol minute naskoka pred T. Boejem. Mlajši Boe je s petimi zgrešenimi streli tekel na sedmem mestu. V zadnjem krogu je Fak še zmanjšal zaostanek za Fourcadom.

Šipulin preti Faku
Skupno je na prvem mestu v svetovnem pokalu Fourcade z 834 točkami, J. T. Boe jih ima 780, Fak pa 467, a se mu je že zelo približal Šipulin; Rus je danes končal pred Fakom na devetem mestu, ima pa 460 točk.

Vrnitev Domračeve
V ženski konkurenci je slavila Belorusinja Darja Domračeva, v zadnjem krogu je biatlonka napredovala z desetega mesta na prvo. Drugo mesto je z 11,9 sekunde zaostanka ob treh zgrešenih strelih osvojila Slovakinja Anastazija Kuzmina, tretja je bila Finka Kaisa Mäkäräinen (+16,2/4). Slovenke so nastope končale že na četrtkovi šprinterski preizkušnji.