Sixt Primorska na začetku sezone igra odlično. Foto: Sixt Primorska/Jurij Kodrun

Koprčani v novi sezoni še ne poznajo poraza na uradnih tekmah in so na vrhu drugega razreda regionalnega tekmovanja. Po zaslugi Daniela Vujasinovića, ki je zapored dosegel pet točk, nato pa še ukradel žogo in podal za trojko Tadeja Fermeta, so rumeno-modri slabih šest minut pred odhodom na glavni odmor napravili preobrat in povedli z 22:21. Za tem je na sceno stopil še Marko Jagodić-Kuridža, ki je najprej za hrbtom atraktivno podal za silovito zabijanje Ivana Marinkovića, nato pa v nasprotnem napadu pod osebno napako zabil še sam (37:30).

Na začetku tretje četrtine so Primorci prevzeli pobudo in po nešportni osebni napaki povedli že s 13 točkami naskoka (47:33). Slabe tri minute pred koncem tretjega dela so ekipi ločile le še tri točke (47:44), a sta Ivan Marinković in Lance Harris poskrbela, da je Sixt Primorska pred zadnjimi 10 minutami znova lažje dihala (54:46). Američan v vrstah koprske zasedbe je v zadnji četrtini – v izdatno pomoč mu je bil tudi z Jagodić-Kuridža – z nekaj zahtevnimi meti svojo ekipo obdržal na varni razdalji.

Najboljša strelca tigrov sta bila Harris z 21 točkami in 10 skoki in Marko Jagodić Kuridža, ki je dosegel 14 točk.