Uroš Knavs

Prvi polčas je v Ribnici prinesel zelo izenačeno tekmo. Velenjčani so sredi prvega polčasa povedli z dvema goloma prednosti. Nato je bolje zaigrala ribniška ekipa, v 29. minuti je že vodila s 14:12, za izenačenje po prvih 30 minutah igre sta poskrbela Aleks Kavčič in Vlado Matanović.

Tajnik zadel za točko os
Čeprav si je domača ekipa priigrala štiri gole prednosti, je bila končnica zelo napeta. V 50. minuti je Velenje vodilo s 25:24. Dva gola Jana Puclja v 52. in 53. minuti sta Ribničane spet vrnila v prednost (27:26). Trener gostov Zoran Jovičić je sklical minuto odmora, po kateri je Pucelj zadel še enkrat, za njim še Tilen Strmljan in Riku se je vse bolj nasmihala zmaga. Gorenje še ni reklo zadnje besede, hitri goli Kavčiča in dva Matica Verdinka so pomenili izid 29:29. Risto Vujačić je v 58. zadel za 30:29, točko pa je osam priigral Domen Tajnik.

Ob pričakovani visoki zmagi Celja v Dolanki je Branko Vujović dosegel osem golov, David Razgor jih je dodal sedem, kolikor jih je za domače prispeval tudi Matic Grušovnik.