James Tarkowski je dosegel prvi prvenstveni gol v tej sezoni. Foto: EPA

Junak srečanja je bil osrednji branilec James Tarkowski, ki je odločil obračun v 60. minuti s strelom z glavo po podaji Dwigta McNeila iz kota. To je bil šele drugi poraz topničarjev v sezoni, prvega je doživel pred natanko petimi meseci proti Manchester Unitedu.

Everton, ki je 23. januarja odpustil Franka Lamparda, je zmagal prvič na zadnjih enajstih tekmah oziroma četrtič v sezoni. Nazadnje so slavili oktobra.

Gostitelji so bili podjetnejši v prvem polčasu, v katerem je dve lepi priložnosti zapravil Dominic Calvert Lewin. Arsenal tudi v nadaljevanju ni našel pravega ritma in je bil le bleda senca vodilne ekipe Premier lige. Najlepšo priložnost je zapravil Leandro Trossard, čigar strel je z lepim posredovanjem zaustavil vratar Jordan Pickford.

Arteta: V boju za naslov nam ne bo postlano z rožicami
"Vedeli smo, da nam v boju za naslov ne bo postlano z rožicami. Pričakovali smo, da bo pot težavna, dokaz je današnja tekma. A ne preostane nam drugega, kot da se 'zakopljemo', še naprej trdo delamo in se vrnemo na zmagovito pot," je po tekmi povedal trener Arsenala Mikel Arteta.

Volkovi še poglobili krizo Liverpoola
Veliko krizo preživlja Liverpool, v letu 2023 se še ni veselil zmage. Izbranci Jürgena Kloppa so katastrofalno odprli srečanje na stadionu Molineux in ni se jim več uspelo pobrati. Wolverhampton je osvojil tri velike točke v boju za obstanek (3:0).

Volkovi so potrebovali le pet minut, da so prebili obrambo Liverpoola. Hee Chan Hwang je z desne strani podal pred vrata, Joel Matip pa je žogo od vratnice poslal v lastno mrežo. Sedem minut zatem je vodstvo povišal Craig Dawson z natančnim strelom pod prečko, potem ko gostom ni uspelo izbiti žoge iz kazenskega prostora.

Na začetku drugega polčasa je Liverpool pritisnil, a mu ni uspelo znižati. Končni izid je postavil Ruben Neves v 71. minuti, rezervist Adama Traore ga je lepo zaposlil z desne strani.

Bruno Fernandes je bil zanesljiv izvajalec z bele točke. Foto: EPA

Rdeči vragi ohranili prednost tudi z igralcem manj
Zaostanek za Arsenalom je znižal Manchester United, ki še vedno upa, da bi se lahko vključil v boj za naslov. Na Old Traffordu je ugnal Crystal Palace z 2:1. Po vodstvu z 2:0, ki sta mu ga zagotovila Bruno Fernandes z bele točke v 7. minuti in Marcus Rashford v 62. minuti, je bilo videti, da bo točke osvojil brez težav, toda v 70. minuti je Casemiro prejel rdeči karton.

Gostje so številčno premoč izkoristili in zaostanek znižali, Jeffrey Schlupp je zadel četrt ure pred koncem. United je prebrodil tudi trpljenje ob koncu tekme. To je bila že šesta zaporedna prvenstvena zmaga rdečih vragov, kar jim ni uspelo že od leta 2017.