Phil Foden in Kevin De Bruyne sta bila neustavljiva v prvem polčasu. Foto: Reuters

Jürgen Klopp je v začetno postavo uvrstil vse nogometaše, ki so odpravili Crystal Palace s 4:0 prejšnjo sredo na Anfiedu. Redsi so bili neučinkoviti, priigrali so si kar nekaj priložnosti, a manjkala je zbranost pred vrati Edersona. To je bil najhujši poraz Liverpoola v tej sezoni, izgubili so le še v Watfordu z 0:3.

Nogometaši Manchester Cityja so držali besedo in postavili špalir prvakom iz Liverpoola. Foto: Reuters

Salah v vratnico, De Bruyne v polno
V uvodnih 20 minutah so bili gostje boljši. Najlepšo priložnost je imel Mohamed Salah v 19. minuti, ko je zadel vratnico. Pet minut zatem je Raheem Sterling v kazenskem prostoru preigral Joeja Gomeza, ki ga je podrl. Anthony Taylor je takoj pokazal na belo točko, Kevin de Bruyne pa je poslal Alissona Beckerja v napačno smer.

V 35. minuti je Phil Foden sijajno zaposlil razigranega Sterlinga, ki se je v kazenskem prostoru otresel Gomeza in žogo od vratnice poslal v mrežo.

Foden kronal sijajni prvi polčas
Najlepšo akcijo sta tik pred odmorom izpeljala De Bruyne in Foden. Izmenjala sta si dvojno podajo na robu kazenskega prostora, Foden pa je nato s 15 metrov z desnico poslal žogo čez Alissona v mrežo. Liverpool, ki sploh ni igral slabo, je ob polčasu zaostajal kar z 0:3.

Oxlade-Chamberlain zatresel lastno mrežo
Gostitelji so imeli v drugem polčasu še več prostora. Klopp je v igro poslal Divocka Origija in Nabyja Keitaja. V 66. minuti je Sterling po protinapadu premešal obrambo prvakov in streljal proti vratom, Alex Oxlade-Chamberlain pa je žogo zabil v lastno mrežo.

Jürgen Klopp je čestital Pepu Guardioli. Liverpool je doživel šele drugi poraz v šampionski sezoni. Foto: Reuters

"Petarde" ni bilo zaradi roke Fodna
Motivirani gostitelji se niso ustavili. V 95. minuti je Riyad Mahrez z leve strani še petič matiral Alissona. Napadalec, ki je vstopil po uri igre, je žogo od vratnice poslal v mrežo. Vse je kazalo, da je odjeknila "petarda", a oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je podajalec Foden igral z roko. Taylor je zadetek razveljavil, takoj zatem pa odpiskal konec tekme.

Klopp: Res je lepo biti 20 točk pred tako močno ekipo
"Seveda je bila to pomembna tekma za nas. Pristop je bil briljanten. City je unovčil naše napake, mi pa njihovih nismo. Gomezu nihče ni pomagal pri pokrivanju Sterlinga. V obrambi smo naredili prveč napak. To je bila res težka tekma za nas. City je bil v taki formi, da bi nas lahko še bolj sestrelil iz stadiona. Po naslovu prvaka ni bilo prave napetosti pred tekmo. Vsi smo vedeli, da bo City maksimalno motiviran. Res je lepo biti 20 točk pred tako močno ekipo," je poudaril Klopp, ki je dodal, da na zadnjih tekmah sezone ne bo nobenega popuščanja.

Na stadionu Etihad je bil tudi Kenny Dalglish, ki je bil leta 1990 igralec in hkrati trener Liverpoola. Aprila je uspešno prebolel koronavirus, zdaj pa je dočakal tudi naslov po 30 letih. Foto: Reuters

Henderson: To je bila lekcija za naslednje velike tekme
"Zelo smo razočarani, saj smo bili motivirani pred tekmo. Imeli smo veliko priložnosti, a nobene nismo unovčili. To je bila lekcija za naslednje velike tekme. City je res izjemna ekipa. Imajo veliko talentov, ki obvladajo vse z žogo. Ta poraz nas ne bo zlomil. Vsi se zavedamo, da lahko prikažemo precej boljšo predstavo," je povedal kapetan prvakov Jordan Henderson.

Najprej Pokal FA, nato Liga prvakov
Manchester City zaostaja za Liverpoolom ogromnih 20 točk, a ima pred Leicesterjem 11 točk naskoka. Prvi cilj je Pokal FA, kjer jih v polfinalu čaka Arsenal, nato pa avgusta sledi Liga prvakov. Sinjemodri so v Madridu premagali Real z 2:1, pol leta pozneje bodo na povratni tekmi osmine finala karte premešane na novo.

"To je bila zares odlična predstava. Liverpool bi lahko povedel, končni izid morda ne prikaže vsega. Liverpool je najboljša ekipa v Angliji in motiv je bil velik. De Bruyne je imel res izjemen večer, vse mu je uspevalo. On je prav poseben igralec," je bil vesel trener Cityja Pep Guardiola.