Gabriel Jesus je v 53. minuti matiral obrambo modrih iz Londona. Foto: Reuters

V prvem polčasu je na zelenici prevladoval Manchester City, ki je imel žogo v svoji posesti 66 odstotkov časa. Čeprav so bili gosti podjetnejši, pa niso niti enkrat streljali v okvir vrat. Chelseajevi redki izleti na tekmečevo polovico niso obrodili sadu. Tudi varovanci Thomasa Tuchla niso niti enkrat v prvih 45 minutah ustrelili v okvir gola.

29. maja je v Portu Chelsea z 1:0 premagal Manchester City in postal evropski prvak. Na fotografiji trenerja Pep Guardiola in Thomas Tuchel. Foto: Reuters

Manchester City je bolje začel tudi drugi del. Nagrada je sledila v 53. minuti, ko so branilci naslova povedli s prvim strelom v tarčo. Na robu kazenskega prostora je žoga prišla do Gabriela Jesusa, ki se je obkrožen s tremi branilci obrnil in sprožil s 15 metrov. Žoga se je odbila od Jorginhove pete in končala za hrbtom vratarja Mendyja.

Bližje drugi gol gostov kot izenačenje

Tudi v nadaljevanju so bili varovanci Pepa Guardiole podjetnejši in nevarnejši. Jacku Grealishu je v 58. minuti veselje preprečil vratar Edouard Mendy, nekaj minut pozneje je bil Mendy že premagan, vendar je žogo po strelu Jesusa na golovi črti odbil Thiago Silva.

Vodstvo Cityja bi lahko povišal tudi Aymeric Laporte, po predložku z desne strani je streljal mimo gola, Grealish pa v 83. minuti spet ni znal premagati domačega vratarja, potem ko se je znašel sam pred njim. Chelsea si večje priložnosti ni pripravil, tekmo je končal celo brez strela v okvir vrat iz petih poskusov. Obramba Cityja še na peti zaporedni prvenstveni tekmi ni prejela gola, na drugi strani so imeli 11 poskusov.

Sorodna novica Chelsea v nemški režiji drugič na tronu Evrope

Man City že tik pod vrhom

Chelsea do 6. kroga še ni poznal poraza, prejšnji teden je s 3:0 odpravil Tottenham. V petih krogih je prejel le en zadetek, z Liverpoolom in Manchester Unitedom pa je bil na vrhu lestvice (vsi po 13 točk).

Manchester City je z najdražjo ekipo na svetu, vredno več kot milijardo evrov, nekoliko slabše vstopil v sezono, a ga pomirja lanska izkušnja, ko je dobil le šest od prvih 13 tekem, nato pa nanizal 13 zaporednih zmag in s tem postavil temelje za svoj tretji naslov angleškega prvaka v štirih sezonah. Z zmago na Stamford Bridgeu so se meščani že povzpeli na 2. mesto lestvice.

Bruno Fernandes v 93. minuti zapravil 11-m za remi

Aston Villa je dosegla prvo zmago na Old Traffordu po letu 2009. Foto: AP

Tudi zato, ker je sočasno prvič v sezoni izgubil njihov mestni tekmec Manchester United. Na Old Traffordu je namreč zmago po drami zadnjih minut dosegla Aston Villa.

V 88. minuti je za goste zadel Kortney Hause z močnim strelom z glavo. A kmalu bi osrednji branilec gostov postal tragični junak. V sodnikovem podaljšku so rdeči vragi prišli do najstrožje kazni, potem ko je žoga ob strelu rezervista Edisona Cavanija zadela roko Hauseja.

28 poskusov, a brez gola

A izjemne priložnosti za izenačenje Manchester United ni izrabil, saj je Bruno Fernandes z bele točke poslal žogo visoko prek okvirja vrat, in tri točke so šle v Birmingham. Manchester United je poskušal s kar 28 streli, a na koncu ostal brez gola, prvič odkar se je v klub vrnil Cristiano Ronaldo.

Rezervist Wissa zagotovil točko Brentfordu
Na vrhu je zdaj Liverpool s 14 točkami. Varovanci Jürgena Kloppa so imeli po porazu Chelseaja priložnost skok na vrh lestvice, a so priložnost izkoristili le delno. Proti novemu prvoligašu Brentfordu so v gosteh osvojili le točko (3:3).

V drugem delu so rdeči dvakrat povedli, a je rezervist Yoane Wissa osem minut pred koncem spretno ukanil vratarja Allisona za veliko točko.