Diogo Jota je zadel le osem minut po vstopu v igro. Boljšega debija na Anfiledu si ne bi mogel želeti. Žal tribune niso bile polne. Foto: Reuters

Za topničarje bila to prva resna preizkušnja v tej sezoni, saj Fulham in West Ham nista tekmeca na najvišji ravni. Arsenal je konec avgusta že premagal Liverpool na Wembleyju po streljanju enajstmetrovk na tekmi za angleški superpokal.

Redsi na Anfieldu ne poznajo poraza že 61 ligaških tekem zapored. Jürgen Klopp je v začetno postavo uvrstil Joeja Gomeza, ki prejšnji teden proti Chelseaju ni igral. Thiago Alcantara je manjkal zaradi lažje poškodbe.

Alexandre Lacazette je dosegel edini zadetek za Arsenal, ni pa uspel izenačiti na 2:2. Foto: Reuters

Lacazette kaznoval veliko napako Robertsona
Liverpool je imel veliko premoč na začetku srečanja. V 21. minuti je po podaji iz kota do strela prišel Trent Alexander-Arnold, žoga pa se je od Hectorja Bellerina odbila v prečko.

Arsenal je presenetljivo povedel v 25. minuti. Ainsley Maitland Niles je ušel po levi strani in podal v kazenski prostor, kjer je Andy Robertson naredil veliko napako. Žogo je zadel zelo slabo. Alexandre Lacazette je čakal na robu petmetrskega prostora in z veseljem je sprejel darilo. Žogo je z desnico poslal prek vratarja Allisona Beckerja v mrežo.

Mane hitro izenačil
Veselje gostov je bilo kratko. Le tri minute zatem je Mohamed Salah prodrl po desni strani, njegov strel je Berndu Lenu še uspelo odbiti, na daljši vratnici pa je bil osamljen Sadio Mane, ki je žogo potisnil v prazno mrežo.

Sadio Mane je hitro izničil prednost topničarjev. Foto: Reuters

Robertson od bedaka do junaka
V 34. minuti je Alexander-Arnold z desne strani poslal natančen predložek v kazenski prostor. Obramba Arsenala je pozabila na Robertsona, ki je zlahka matiral Lena iz bližine in tako ekspresno popravil napako pri vodilnem golu topničarjev.

Po uri igre je imel Lacazette izjemno priložnost za izenačenje na 2:2. Stekel je sam proti vratarju Allisona, ga skušal ukaniti z lobom, a se odlični čuvaj mreže ni pustil prelisičiti.

Debitant Jota odločil tekmo
Deset minut pred koncem je Jürgen Klopp potegnil asa iz rokava. Vstopil je Diogo Jota, ki je prišel za 50 milijonov evrov iz Wolverhamptona. To je bil debi napadalca v dresu Liverpoola v Premier ligi. Dve minuti pred koncem je David Luiz zelo slabo izbil žogo z glavo, poslal jo je naravnost na nogo Jote, ki je z roba kazenskega prostora postavil končni izid.

Klopp že tri leta opazoval Joto
"Zelo sem zadovoljen z našo predstavo. Odlično smo se odzvali po nepričakovanem zaostanku. Prevladovali smo tudi v drugem polčasu. Zaluženo smo osvojili tri točke. Vesel sem, da je Jota debitiral na tako lep način. Hitro se je vklopil v našo ekipo. Opazoval sem ga že tri leta," je bil zadovoljen Klopp.