Virgil van Dijk je že v 14. minuti zatresel mrežo Manchester Uniteda. Foto: Reuters

Varovanci Jürgena Kloppa so izkoristili spodrsljaja najbližjih zasledovalcev v letošnji sezoni Premier lige. Medtem ko je Manchester City v soboto le remiziral s Crystal Palaceom (2:2), si je danes še večji spodrsljaj privoščil Leicester City, ki je po preobratu izgubil v Burnleyju.

Mohamed Salah je postavil piko na i novi odlični predstavi Liverpoola v domačem prvenstvu. Foto: Reuters

Šlo je za obračun gigantov angleškega (in evropskega) nogometa. Na Anfieldu je Liverpoolu nasproti stala edina ekipa, ki mu je letos v prvenstvu preprečila poln izkupiček točk (na Old Traffordu je bilo 1:1). Rdeči vragi so bili zelo motivirani, podvig so želeli ponoviti ali pa celo izboljšati, a zaman. Liverpool je na svoji zelenici ostal neporažen še na 53. zaporedni prvenstveni tekmi.

Van Dijk kronal premoč Liverpoola
Liverpool je bil na derbiju preprosto za razred boljši nasprotnik, zlasti v prvem polčasu, ko se je igra z izjemo uvodnih nekaj minut vselej odvijala na Unitedovi polovici. Prvič je na tribunah završalo v 14. minuti, ko je po Alexander-Arnoldovem predložku iz kota z nebeškim skokom zadel branilec Virgil van Dijk. Gostitelji so mrežo večnega tekmeca v prvem delu zatresli še dvakrat, a je bil obakrat gol naknadno razveljavljen. Prvič v 24. minuti, ko je Roberto Firmino sijajno s plasiranim strelom žogo poslal v malo mrežico, a je glavni sodnik Craig Pawson zadetek zaradi Van Dijkovega prekrška nad gostujočim vratarjem, ki se je zgodil tik pred strelom, razveljavil. Pri minimalnem vodstvu Liverpoola je ostalo tudi po zadetku Georginia Wijnalduma, ki je po natančni globinski podaji Alexa Oxlada-Chamberlaina s strelom v malo mrežico poskrbel za nov val navdušenja, a je stranski sodnik že takoj dvignil zastavico, zadetek za dvojno vodstvo šestkratnih evropskih prvakov pa je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Edino pravo priložnost za ekipo Oleja Gunnarja Solskjaerja je v 41. minuti zapravil Andreas Pereira, ki je po sijajni nizki Wan-Bissakovi podaji z desne strani iz bližine zgrešil okroglo usnje.

Trener Liverpoola Jürgen Klopp se veseli novih treh točk svojih varovancev v boju za naslov angleškega prvaka, ki ga rdeči iz mesta Beatlov čakajo že neverjetnih 30 let. Danes je čas za veselje, a nemški strateg bo kaj kmalu misli usmeril v četrtkov prvenstveni obračun z Wolverhamptonom na Molineuxu. Foto: Reuters

Jalovi napadi Uniteda, Salah postavil piko na i
V nadaljevanju, ki je sicer znova pripadlo gostiteljem, so nogometaši z Old Trafforda pokazali kremplje. Po slabi uri igre je Fred sprožil v bližnji kot vrat rojaka Alissona Beckerja, a je bil premalo natančen, hip zatem se je povsem sam pred Alissonovimi vrati znašel še Anthony Martial, a je s petih metrov sprožil krepko čez gol. Do konca srečanja so rdeči vragi bolj ali manj le še jalovo napadali in neuspešno iskali izenačenje, dokončno je njihovo usodo v 93. minuti zapečatil Mohamed Salah. Z izjemno podajo v napad se je izkazal vratar Alisson, Egipčan je pobegnil gostujoči obrambi in suvereno ukanil nemočnega De Geo za končnih 2:0.

To je bil že 232. obračun med Liverpoolom in Manchester Unitedom v vseh tekmovanjih, uspešnejši pa so rdeči vragi, ki so dobili 88 tekem, 77 so jih izgubili, 67-krat pa se je medsebojni obračun končal brez zmagovalca.