Alexandre Lacazette je z dvema zadetkoma potrdil tretjo zaporedno zmago topničarjev. Foto: Reuters

Arsenal je bil na tekmi, ki jo je motil snežni metež, precej boljši tekmec, njegova zmaga pa bi lahko bila še višja.

Bukayo Saka je v snežnem metežu dosegel drugi zadetek za Arsenal. Foto: Reuters

Kieran Tierney je v 23. minuti poskrbel za vodstvo, lepo samostojno akcijo po levi strani je zaključil z natančnim strelom v nasprotni kot. Še lepši je bil drugi gol Londončanov, pri katerem je sodeloval praktično ves napad. Bukayo Saka je žogo le še potisnil v nebranjeno mrežo po podaji Emila Smith-Rowa.

Drugi polčas so nekoliko bolj ambiciozno začeli tudi domači, dosegli gol, ki pa so jim ga sodniki zaradi nedovoljenega položaja razveljavili. Alexandre Lacazette je v 60. minuti povišal na 0:3 iz bližine, potem ko je branilec West Bromwicha Semi Ajayi skoraj zabil avtogol, a se je žoga odbila od vratnice.

Štiri minute zatem je Lacazette postavil končni izid po podaji Tierneyja z leve strani.
Trener Arsenala Mikel Arteta zdaj lažje diha. Prejšnjo soboto so njegovi izbranci uganli Chelsea s 3;1 nato pa so v torek odnesli še tri točke iz Brightona (0:1).

Naveza Kane-Son je zrežirala že 13 golov za Tottenham, kar je najučinkovitejša naveza Premier lige v tej sezoni. Foto: Reuters

Gladka zmaga Tottenhama
Po treh tekmah brez uspeha je Tottenham s 3:0 premagal Leeds in se vrnil na 3. mesto lestvice. Spursi sicer niso prikazali spektakularne predstave, a vseeno prišli do prepotrebne in visoke zmage proti napadalno usmerjenemu Leedsu. Gostje so imeli več žogo v nogah, a je četa Joseja Mourinha iz protinapadov izkoriščala napake varovancev Marcela Bielse.

Prvo večjo napako je Leeds storil v 29. minuti, ko je vratar Illan Meslier podaril žogo tekmecem, Makedonec Ezgjan Alioski je na robu kazenskega prostora zrušil Nizozemca Stevena Bergwijna, posnetek je pokazal, da je prekršek storil znotraj kazenskega prostora, najstrožjo kazen je že 16. zaporedoma izkoristil Harry Kane.

Kane in Son prispevala gol in podajo
Po desetem golu sezone je Kane v 43. minuti poskrbel še za deseto podajo sezone. Po odvzeti žogi in protinapadu je Kane z desne strani natančno podal Južnemu Korejcu Heung-Min Sonu, ki je z natančnim strelom in 12. zadetkom v sezoni – zdaj za najboljšim strelcem Premier lige Mohamedom Salahom zaostaja le za gol – podvojil vodstvo.

V sodnikovem podaljšku je sodnik David Coote Pool zaradi spotikanja izključil Matta Dohertyja, kar je razjezilo Joseja Mourinha, ki tako kljub zmagi še zdaleč ni bil dobre volje. Foto: Reuters

Tretji gol je padel v 50. minuti, ko je po kotu, ki ga je izvedel Son, do strela z glavo prišel Belgijec Toby Alderweireld, Meslier pa je slabo posredoval, žoga se mu je pod telesom izmuznila za golovo črto.

Fulham ostal brez druge zaporedne tekme
Zaradi okužb s koronavirusom v ekipi Fulhama je nedeljska tekma z Burnleyjem odpovedana in prestavljena na za zdaj še neznan poznejši termin. Ekipa iz angleške prestolnice ni sporočila števila in imen tistih, ki so morali v karanteno. Že 30. decembra so morali odpovedati londonski obračun Fulham – Tottenham. V četrtek so nato morali odpovedati tudi tekmo Everton – Manchester City, zaradi več potrjenih okužb pri ekipi Pepa Guardiole.