Kevin De Bruyne je bil najboljši igralec tekme na stadionu Emirates. Foto: Reuters

Topničarji so na skromnem devetem mestu z 22 točkami, za vodilnim Liverpoolom zaostajajo že neverjetnih 27 točk.

Šov De Bruyneja v prvem polčasu
Izbranci Pepa Guardiole so sijajno odprli tekmo na stadionu Emirates. Povedli so že v prvi resni akciji v 2. minuti, ko je Gabriel Jesus z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, kjer je obramba gostiteljev popolnoma pozabila na Kevina De Bruyneja. Belgijec je z desno nogo zabil žogo pod prečko s 13 metrov.

Po četrt ure je De Bruyne prodrl v kazenski prostor in z leve strani podal pred vrata, kjer je Raheem Sterling povišal na 0:2. Pet minut pred odmorom je Phil Foden zaposlil De Bruyneja, ki je z močnim strelom z levico poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Izjemni Belgijec je bil v 43. minuti blizu hat-tricka, a se je s parado izkazal Bernd Leno, ki je žogo preusmeril v okvir vrat.

Topničarji le enkrat streljali v okvir vrat
V drugem polčasu je ritem igre padel, Arsenal je bil popolnoma brez idej. Topničarji na zadnjih šestih domačih tekmah niso zmagali, kar se jim je zadnjič zgodilo med decembrom 1994 in februarjem 1995, ko je na klopi sedel George Graham.

Mason Greenwood je v četrtek dvakrat zatresel mrežo Alkmaarja v Evropski ligi, tokrat pa je rešil točko. Foto: Reuters

Začasnemu trenerju Freddieju Ljungbergu ni uspelo preporoditi moštva, potem ko je bil odpuščen Unai Emery. Arsenal je le enkrat streljal v okvir vrat.

Guardiola: Prejšnji teden smo igrali bolje, čeprav smo izgubili
"Mislim, da smo prejšnji teden igrali bolje, ko smo izgubili proti Manchester Unitedu. Tokrat je razred res neverjeten. Zavedam se, da smo trenerji ocenjeni po izidih ekipe. Moja naloga je, da pravilno ocenim tudi igro moštva," je dejal Guardiola.

Ljungberg je dodal: "Želeli smo imeti večjo posest žoge. Zelo slabo smo se vračali v obrambo, iz protinapadov smo prejeli zadetke. Prehitro smo se znašli v zaostanku in trenutno nimamo samozavesti, da bi naredili preobrat."

Duncan Ferguson se je z navijači Evertona veselil točke na Old Traffordu. Foto: Reuters

Najstnik Greenwood rešil točko rdečim vragom
Rdečim vragom, ki so v zadnjih tednih precej dvignili formo, nikakor ne uspe nanizati serije zmag. Tokrat so se v zaostanku znašli devet minut pred odmorom, ko je Leighton Baines podal iz kota, Victorju Lindelöfu pa na daljši vratnici ni uspelo odmakniti noge in žogo je poslal v lastno mrežo. Videosodnik je zadetek potrdil, saj je ocenil, da Dominic Calvert-Lewin v skoku pred vrati ni oviral Davida de Gee.

Trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer je v 65. minuti v igro poslal Masona Greenwooda, ki je v zadnjih tednih v sijajni formi. 18-letnik je z roba kazenskega prostora z levico izenačil.

Navijači Evertona so bili navdušeni nad borbeno predstavo svojih ljubljencev v dežju. Po koncu so glasno prepevali pesmi v čast novega trenerja Duncana Fergusona, ki je prejšnji teden na kolena spravil Chelsea (3:1). Po odhodu Marca Silva s klopi je Everton prerojen.

Gostitelji so imeli premoč (streli 24:8, v okvir vrat 8:3, posest 67:33 %), a v zaključku akcij ni bilo pravih idej.

Joseju Mourinhu je uspelo dvigniti Tottenham že na peto mesto. Foto: Reuters

Vertonghen odločil v 91. minuti z glavo
Na petem mestu je zdaj Tottenham, ki ima točko več od rdečih vragov po dramatični zmagi v Wolverhamptonu (1:2). Odločilni zadetek je dosegel Jan Vertonghen v 91. minuti z glavo z 12 metrov po podaji Christiana Eriksena iz kota. Gostitelji so doživeli prvi prvenstveni poraz po enajstih tekmah. Imeli so premoč, a zadnji se je na stadionu Molineux smejal Jose Mourinho, ki mu je uspelo dvigniti Tottenham. Le še tri točke več ima Chelsea na četrtem mestu, ki vodi v Ligo prvakov.