Cecs Fabregas je na začetku drugega polčasa presenetil prav vse. Foto: EPA
Nicolas Anelka
Nicolas Anelka je sicer zadel, a Bolton bo najbrž ostal brez Lige prvakov. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Wayne Rooney je dosegel prvi in tretji zadetek, vmes pa je podaj Cristianu Ronaldu za drugega. Foto: EPA
Zadetki s tekme Chelsea - Blackburn

V tekmi za četrto mesto, ki še vodi v kvalifikacije za Ligo prvakov, je imel Arsenal pred 34. krogom Premier League pred Boltonom le dve točki naskoka, a slabo popotnico, saj ni zmagal na zadnjih štirih srečanjih.

Medsebojni dvoboj na Emiratesu se je začel po notah Boltona, ki je povedel v 11. minuti. Po podaji Kevina Nolana je z voleja zadel nekdanji član Arsenala Nicolas Anelka. Francoski reprezentant je zadel z bližine. Topničarji so izenačili v 31. minuti, ko je natančen predložek pred gostujoča vrata poslal Adebayor, Tomaš Rosicky pa je žogo le spravil v gol. Preobrat je končal Cecs Fabregas, ki je z 12 metrov zadel že manj kot 30 sekund po začetku drugega polčasa.

West Ham prejel boleč udarec v boju za obstanek
Zanimivo je bilo tudi v boju za obstanek, kjer je Sheffield United s 3:0 odpihnil neposrednega tekmeca za obstanek West Hama. Rezultat je kar nekoliko presenetljiv, saj Bladsi letos še niso zmagali s tako visoko razliko, Hammersi pa so na Bramall Lane prišli s serijo treh zmag, a bili tokrat povsem brez moči.

19. maja spektakel na Wembleyju
Manchester United je v polfinalu FA-pokala s 4:1 odpravil Watford. Prvi igralec tekme je bil Wayne Rooney, ki je zadel dvakrat, po enem od njegovih strelov pa je v polno zadel še Cristiano Ronaldo. Watford je na začetku drugega polčasa pri zaostanku z 1:2 skoraj 15 minut diktiral igro, a jih je uničil Rooney, ki je v 67. minuti izkoristil dobro podajo Alana Smitha.

Nedeljski dvoboj na Old Traffordu med Blackburnom in Chelseajem je odločil šele podaljšek. Londončani so povedli v 16. minuti, ko je po podaji Michaela Ballacka zadel Frank Lampard. Andrej Ševčenko se je na začetku drugega polčasa osmešil, saj ni poslal žoge v prazno mrežo, kazen pa je sledila v 63. minuti, ko je po nizkem predložku Mortena Gamsta Pedersena izenačil Jason Roberts. Blackburn je bil v nadaljevanju bolj nevaren, vendar je Pedersen najprej zgrešil z glavo, Peter Cech pa je odlično posredoval in preprečil avtogol Johna Terryja. Rešitelj Chelseja je bil v 109. minuti Ballack. Spektakularni finale bo 19. maja na novem Wembleyju.