Lionelu Messiju je v prvem polčasu uspelo matirati domačo obrambo, ki pa je bila v drugem dovolj trdna za veliko točko Las Palmasa. Foto: Reuters
Ob strelu Jonathana Callerija je bil Marc Andre ter Stegen brez moči. Foto: Reuters

Medtem ko so se Madridčani za derbi ogreli z zmago nad Leganesom (4:0) – blestel je Antoine Griezmann s štirimi zadetki –, pa je Barca na Gran Canarii, kjer se domača zasedba bori za obstanek med špansko elito, osvojila le točko. Na zadnjih petih tekmah je Barcelona trikrat oddala točki, Atletico pa je v tem obdobju dobil vseh 15 in tako zaostanek pred medsebojnim obračunom z 11 znižal le na pet točk.

Gostje iz Katalonije so dobro začeli tekmo. V osmi minuti sta se sicer izkazala vratar Leandro Chichizola in branilec Alex Galvez, ki sta zaustavila protinapad Lionela Messija in Luisa Suareza. Argentinski čuvaj mreže Las Palmasa je zatem lepo ubranil še poskus Messija s prostega strela, nemočen pa je bil, ko je njegov rojak v 21. minuti mojstrsko z roba kazenskega prostora izvedel prosti strel in nekoliko z desne strani zadel desni zgornji vratarjev kot.

Sodnik Antonio Mateu Lahoz je ob koncu prvega polčasa razburil Barcine nogometaše, potem ko je domači vratar z roko igral zunaj kazenskega prostora, a je piščalka ostala nema. Je pa sodnik zapiskal na začetku drugega dela, ko je v kazenskem prostoru ob Sergiju Robertu po kotu padel Aguirregaray. Žoga je zadela vratnico, zatem pa naj bi v roko zadela Lucasa Digneja, čeprav se je v počasnem posnetku slabo videlo. Lahoz je pokazal na belo točko, kar je izkoristil Calleri in žogo poslal pod prečko. To se je izkazalo za odločilen trenutek, saj Barci kljub napadom ni uspelo še enkrat zatresti domače mreže.