Marc-Andre ter Stegen je s petimi obrambami poskrbel, da je Barca proti Realu izgubila le dve točki prednosti. Foto: EPA

V soboto je Real dobil mestni obračun pri Atleticu (3:1) in ga prehitel na 2. mestu ter je zdaj s šestimi točkami zaostanka prvi izzivalec vodilne Barce, ki je lahko srečna, da se iz Bilbaa vrača vsaj s točko. Athletic je bil nevarnejše moštvo in boljši tudi statistično (streli 13:10, v okvir vrat 5:2), a je vse odtehtal in ubranil Marc-Andre ter Stegen.

Raul Garcia, Markel Susaeta in na koncu Inaki Williams so imeli izredne priložnosti, prav ter Stegnova obramba Williamsu v 82. minuti pa najbolje ponazarja razmerje moči in potek dogodkov na San Mamesu.

Messija in Barcelono po treh zaporednih remijih čaka teden dni predaha, nato ligaška tekma doma z Valladolidom, nato pa prva tekma osmine finala v Ligi prvakov pri Lyonu. Foto: Reuters

Tudi Messi ostal brez pravega zaključka
Načeti kapetan in superzvezdnik Kataloncev Lionel Messi je odigral tekmo, a bil brez pravega navdiha. Že v sredo je Messi pokalni el clasico začel na klopi, v petek pa ni opravil treninga s prvim moštvom blaugrane. V končnici tekme je bledega Coutinha zamenjal povratnik po poškodbi Ousmane Dembele, a tudi on ni prinesel iskre v napad gostov.

Athletic je pred tednom dni doživel boleč poraz proti Real Sociedadu (1:2). Sočasno je Barcelona v zadnjem tednu dvakrat remizirala: najprej doma z Valencio v prvenstvu (2:2), v sredo pa v pokalu z Realom (1:1).

Hat-trick En Nesirija, vrnitev Seville z 10 igralci
Nedelja se je začela s presenetljivo gladko zmago Leganesa nad Betisom. Vse tri gole je natresel Maročan Jusef En Nesiri. Dramatično je bilo na popoldanski tekmi v Sevilli, kjer je bil Eibar pred gostujočo zmago. V 84. minuti je bil pri gostiteljih zaradi drugega rumenega kartona izključen Ever Banega, Eibar pa je vodil z 0:2. A sledila je velika vrnitev: Wissam Ben Yedder je znižal v 88. minuti, za veliko točko Andaluzijcev pa je v 92. minuti zadel Pablo Sarabia.