Valter Birsa (ob njem na fotografiji Neymar) tokrat na desni strani Milanovega napada ni prišel veliko do izraza, saj je bil osredotočen bolj na obrambne naloge. Foto: EPA
Robinho
Robinho je v 9. minuti popeljal Milan v vodstvo po dvojni podaji s Kakajem. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je izenačil v 23. minuti. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Trener Borussie Jürgen Klopp je zmago svojih varovancev v Londonu zaradi kazni s tekme v Neaplju videl s tribune. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres je dvakrat zadel v Gelsenkirchnu. Foto: EPA

V napadu Milana sta bila ob Birsi sprva Kaka in Robinho, nato pa rekonvalescent po poškodbi Mario Balotelli, ki je do 64. minute sedel na klopi.
Robinho je gostitelje, ki so odlično začeli tekmo, popeljal v vodstvo v 9. minuti. Brazilec je ukradel žogo, potem ko se po dolgi podaji nista dobro znašla branilca gostov Gerard Pique in Javier Mascherano, jo podal Kakaju na levo stran, ta pa jo je vrnil rojaku v kazenski prostor. Robinhu ni bilo težko žoge pospraviti v mrežo. Messi je po izgubljeni žogi Milana, ki je prišla do Andresa Inieste, izenačil v 23. minuti, ko se je lepo otresel branilcev v kazenskem prostoru in zadel z nizkim strelom ob levi vratnici Marca Amelie.
Argentinski virtuoz je bil v skladu z napovedmi v prvi enajsterici Barce, potem ko je po okrevanju po poškodbi dobil priložnost že v zadnjih 25 minutah sobotne tekme v Pamploni, ko je Barcelona proti Osasuni iztržila točko (0:0).
V drugem polčasu Barcelona narekovala ritem
Katalonci so bili v Milanu bliže zmagi kot rdeče-črni, saj so imeli v nadaljevanju tekme kar nekaj lepih priložnosti. V 45. minuti je Neymar z diagonalnim strelom meril le za las mimo vratnice, v 54. in 70. minuti pa iz ugodnih položajev ni uspelo zadeti Iniesti in Adrianu. Milan se je v drugem polčasu večinoma branil, kljub temu pa bi tudi Italijani lahko še enkrat zatresli mrežo. V 52. minuti Robinho po podaji Sulleyja Muntarija z leve strani osamljen v kazenskem prostoru v teku ni ustavil žoge in lepa priložnost je splavala po vodi. Ganec bi lahko osem minut pred koncem tudi sam iztržil več, a je preslabo streljal.
Kot je znano, je bil Birsa (v 80. minuti ga je zamenjal Andrea Poli) edini strelec rdeče-črnih na zadnjih dveh domačih tekmah italijanskega prvenstva ob zmagah nad Sampdorio in Udinesejem za 1:0.
Mhitarjan in Lewandowski porazila Arsenal
V skupini F sta Borussia Dortmund in Napoli z 1:2 slavila na zahtevnih gostovanjih pri Arsenalu oziroma Marseillu. Na stadionu Emirates je Borussio v vodstvo po četrt ure z roba kazenskega prostora popeljal Henrih Mhitarjan, potem ko je Robert Lewandowski ukradel žogo Aaronu Ramseyju in jo na kratko podal Armencu. "Topničarji" so se nato prebudili. Po nesporazumu Matsa Hummelsa in vratarja Romana Weidenfellerja ob predložku Bacaryja Sagnaja je v 41. minuti iz bližine izenačil Olivier Giroud.
V drugem polčasu je rezervist Arsenala Santi Cazorla s 17 metrov zadel "samo" stičišče vratnice in prečke, kazen pa je prišla v 82. minuti, ko je Lewandowski po podaji Kevina Grosskreutza z desne strani s polvolejem s približno 10 metrov zagotovil dragocene tri točke nemškim podprvakom. Trener Borussie Jürgen Klopp je moral zaradi kazni s tekme v Neaplju srečanje spremljati s tribune.

Borussia, Arsenal in Napoli imajo zdaj po šest točk, Marseille pa na treh tekmah ni zbral še nobene.
Visoka zmaga Chelseaja v Gelsenkirchnu
Na drugem angleško-nemškem obračunu v tem krogu je Chelsea v skupini E z 0:3 zmagal v Gelsenkirchnu. Za visok poraz Schalkeja sta poskrbela Fernando Torres z dvema zadetkoma (mrežo je načel že v 5. minuti z glavo) in Eden Hazard, ki je končni izid postavil v 88. minuti, potem ko je pretekel polovico igrišča.