Zlatko Dedić je rojen v Bihaću, Muhamed Subašić pa v 78 kilometrov oddaljenem Ključu. Zdaj sta skupaj združila moči v Dresdnu. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Rene Krhin in Valon Behrami
Rene Krhin (levo) je kljub porazu lahko zadovoljen s svojo predstavo v Firencah, kjer je nekoliko presenetljivo začel v prvi postavi Bologne. Prav v vseh največjih časnikih je dobil oceno 6 in bil tretji najbolje ocenjeni igralec gostov. V 33. minuti mu je izenačenje na 1:1 in prvi zadetek v Serie A preprečila vratnica. Foto: EPA

Z dvema zadetkoma je bil najzaslužnejši, da so zdaj že nekdanji Dedićevi soigralci pred 22.604 gledalci v Dresdnu izgubili z 2:1. Slovenski napadalec ni imel razloga za zadovoljstvo zgolj zaradi sladke zmage, ampak tudi zato, ker je v 7. krogu nemške druge lige prvič v letošnji sezoni dobil priložnost za igro.
Loose nanj resno računa
Še več: na zelenici je preživel vseh 90 minut, čeprav se je novemu klubu pridružil šele pred 10 dnevi. Vsekakor je to dober obet za nadaljevanje sezone, saj se je Koprčan pri Bochumu znašel v slepi ulici, iz katere do pred kratkim ni našel izhoda. Trener Ralf Loose na oba posojena igralca (branilec Subašić, ki je v Dresden prišel iz Olimpika Sarajevo, je zadel v 45. in 85. minuti) resno računa.

Za obe ekipi je bila tekma zelo pomembna, saj sta do tega kroga zmagali le po enkrat. Dynamo po treh točkah lažje diha. Povzpel se je na deseto mesto, medtem ko je Bochum (ves drugi polčas je zaradi izključitve igral z igralcem manj) šele predzadnji.

Matavž oblekel dres PSV-ja
Ligaški debi v svojih novih klubih sta v nedeljo doživela še dva Primorca. Tim Matavž je za PSV na gostovanju v Venlu odigral zadnje pol ure. Gostitelji so tedaj vodili s 3:2, nogometašem iz Eindhovna pa je do konca izid uspelo izenačiti. Šempetrc je imel v 86. minuti lepo priložnost, da bi PSV-ju zagotovil celo vse tri točke, vendar je njegov strel z glavo po predložku z desne strani domači vratar lepo ubranil.

Birsa bo manjkal "le" proti Laziu
Valter Birsa
se je, čeprav nosi dres s številko 10, moral zadovoljiti s tem, da tekmo Genoa - Atalanta začne na klopi. V 79. minuti ga je pri izidu 2:2 trener Alberto Malesani vendarle poslal na zelenico.

Prva tekma Birse v Serie A pa je trajala le 15 minut, saj je bil v sodnikovem podaljšku izključen, potem ko je na svoji polovici igrišča s hrbta podrl Germana Denisa, ki je krenil v nevaren protinapad. Mednarodno uveljavljeni sodnik Nicola Rizzoli ni imel milosti in je Slovenca poslal v slačilnico. Birsa je bil kaznovan z eno tekmo prepovedi in v nedeljo ne bo igral na gostovanju pri Laziu.

Priložnost Matavža na tekmi v Venlu (od 8:22):

Rdeči karton Birse (od 10:03):

Vratnica Krhina na tekmi v Firencah (od 1:02):

Prečka Kirma tik pred zadetkom Wisle na tekmi v Poznanju:

Akcija Ilićića za izenačenje Palerma proti Interju na 2:2 (od 0:55):

Obramba Handanovića na tekmi v Lecceju (od 1:33):

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Matjaža Keka (23 igralcev)

v 94' zaradi prekrška
Josip IličićPalermo (ITA)Palermo - Inter 4:3do 69' (2:2)začel akcijo za drugi gol
Andraž KirmWisla Krakov (POL)Lech Poznanj - Wisla 0:1 do 84' (0:1)v 25' tik pred golom zadel prečko
Robert Koren (c)Hull City (ANG II)Peterborough - Hull 0:1do 55' (0:1)/
Nejc PečnikKrilja Sovjetov (RUS)Krilja - Tom Tomsk 2:0/ni bil v ekipi
Aleksander RadosavljevićADO den Haag (NIZ)Den Haag - Waalwijk 0:1 vso tekmo/
Dare VršičOlimpija LjubljanaMura 05 - Olimpija 4:2vso tekmo v 55' za 4:2
NAPADALCI (4)
Zlatko DedićDynamo Dresden (NEM II)Dynamo Dresden - Bochum 2:1 vso tekmodebi v dresu Dynama
Zlatan LjubijankićGent (BEL)Zulte Waregem - Gent 1:3/počiva zaradi rdečega kartona
Milivoje NovakovićKöln (NEM)Köln - Nürnberg 1:2 vso tekmo/
Tim MatavžPSV (NIZ)Venlo - PSV 3:3od 59' (3:2)debi v dresu PSV-ja