Lionel Messi se je izkazal z dvema podajama in zadetkom. Foto: Reuters

Prvo tekmo je Levante prejšnji teden dobil z 2:1, potem ko je vodil že z 2:0, vendar je Philippe Coutinho znižal z bele točke pet minut pred koncem.

Pred 42.800 gledalci na Camp Nouu so Katalonci odločno napadli. Trener Ernesto Valverde je na igrišče poslal skoraj vse glavne adute. V napadu so zaigrali Dembele, Lionel Messi in Philippe Coutinho.

Dembele zadel dvakrat v minuti
V uvodne pol ure je goste reševal sijajni vratar Aitor Fernandez. Priložnosti so se vrstile, Messi je zapravil kar tri. Po pol ure igre je argentinski virtuouz v kazenskem prostoru zaposlil Dembeleja, branilec Erick Cabaco je skušal izbiti žogo, a se je od Dembeleja odbila v mrežo. Minuto zatem je Messi znova lepo našel Dembeleja, ki je že preigral Aitorja in z levo nogo poslal žogo prek njega v mrežo. Čuvaj mreže se je še uspel dotakniti žoge, ni pa uspel preprečiti zadetka. V 43. minuti je imel Dembele priložnost za hat-trick, vendar je z lobom zgrešil vrata.

Messi postavil piko na i
Končni izid je v 54. minuti postavil Messi po podaji Nelsona Semeda z desne strani. Žogo je z levico spretno poslal mimo Aitorja. Potnik v četrtfinale je bil določen in Valverde je v nadaljevanju v igro poslal Luisa Suareza, Sergija Roberta in Denisa Suareza. V sodnikovem dodatku je imel najlepšo priložnost gostov na tekmi Emmanuel Boateng, ki je stresel okvir vrat.