Španska zveza je Simeoneja kaznovala zaradi odziva po zadetku tekmeca Pabla Sarabie v 79. minuti, ko je najprej divje nasprotoval priznanju zadetka, pozneje pa sodnikom sarkastično zaploskal. Foto: Reuters

Te bo odslužil v naslednji sezoni, saj jo je dobil zaradi protestov po izpadu Atletica v četrtfinalu letošnje izvedbe, ko je ekipo, za katero brani Jan Oblak, v četrtek izločila Sevilla.

Sevilla je v polfinale napredovala s skupnim izidom 5:2, potem ko je dobila obe tekmi (2:1 in 3:1).

V polfinalu španskega pokala nekoliko presenetljivo ne bo še enega velikega madridskega kluba. Real je slabo formo potrdil z izpadom v četrtfinalu pokala, kjer ga je izločil malček Leganes.

Barcelona proti Valencii
Danes so opravili tudi žreb polfinalnih parov. Že prihodnji teden bosta prvi tekmi, branilka naslova Barcelona (v četrtfinalu je s skupnim izidom 2:1 izločila mestnega tekmeca Espanyol) bo igrala z Valencio, drugi par pa je Leganes - Sevilla.