Domžale s pomočjo Nicholsona končno do zmage
Domžale po septembru končno zmagale
Smajlagić znižal, Nicholson po podaji Melnjaka odločil
Po napaki Sorčana Domžale povedle z 2:0
Podlogar Domžale v 10. minuti popeljal v vodstvo

Preložena tekma 14. kroga Prve lige (pred desetimi dnevi je dvoboj odplaknilo močno deževje) je postregla s privlačno igro in štirimi zadetki. V 10. minuti je Nicholson poskusil s peto, odbita žoga je prišla do Mateja Podlogarja, ki je natančno meril iz bližine. V 35. minuti je bil Senijad Ibričić nevaren s prostega strela, toda Grega Sorčan je žogo izbil. Manj sreče je imel goriški vratar v 40. minuti, saj mu je po strelu Nicholsona z glavo žoga ušla v mrežo. V prvem polčasu je bilo razmerje v strelih kar 10:1 v korist gostiteljev.

Smajlagić kaznoval zmedo v obrambi
Gorica je v nadaljevanju pokazala veliko več. Resda bi v 51. minuti Matteo Tomiček ob nesrečni podaji nazaj, ki jo je prestregel Ibričić, svojo ekipo kmalu spravil v brezizhodni položaj, a drugačen pristop je počasi obrodil sadove. Ob dveh strelih Andreja Kotnika še ne, zato pa je Gorica po dobri uri igre le znižala zaostanek. V boju za žogo sta se zaletela Dobrovoljc in Klemenčič, Semir Smajlagić pa je to znal kaznovati. Nevarni so bili še visoki Žiga Lipušček z glavo, pa Bede Osuji z leve strani in v 72. minuti Rok Grudina, ki se je sam znašel pred vrati, vendar ni bil natančen.

Nicholson odločil s še enim golom z glavo
Kdor je pričakoval, da bodo Domžale (brez kaznovanega Vetriha in poškodovanih Roma, Vuka in Lazarevića) podobno naivno kot pred tednom dni proti Mariboru in predvsem v nedeljo proti Olimpiji zapravile prednost, pa se je vendarle uštel. S petim golom sezone se je izkazal Jamajčan Nicholson, ki je po podaji Daria Melnjaka atraktivno zadel z glavo. To je prva zmaga Domžal po 10. krogu oziroma 26. septembru, na lestvici pa nove tri točke pomenijo dvig s sedmega na četrto mesto.

Srebrnič obžaloval izgubljene priložnosti
"Odigrali smo odličen prvi polčas, v drugem pa smo padli. Gol Nicholsona je nato le prevesil tehtnico na našo stran," je povedal domžalski trener Simon Rožman, medtem ko je njegov kolega na klopi Gorice Milan Srebrnič predvsem obžaloval priložnosti za izenačenje na 2:2: "Škoda. Po 2:1 smo imeli tri lepe priložnosti, s tretjim domžalskim golom pa je bilo vsega konec." Gorica veliko počitka ne bo imela, saj jo v soboto že čaka obračun z Muro, medtem ko bodo Domžale v nedeljo gostile Celje.