Ko se je Iličić boril z bakterijsko okužbo in šel skozi dvomesečno zdravljenje, je bila Atalanta pri dnu Serie A, po vrnitvi Slovenca igrajo črno-modri kot prerojeni. Foto: Reuters
Samir Handanović in Josip Iličić
Samir Handanović je v prvem polčasu takole ubranil strel Josipu Iličiću. Foto: Reuters
Mario Mandžukić in Cristiano Ronaldo sta zrežirala novo zmago Juventusa. Foto: Reuters
Ronaldo je v Serie A zadel že osemkrat. Foto: Reuters
Miha Zajc proslavlja svoj drugi gol v letošnji Serii A. Foto: EPA
Juventus na San Siru porazil Milan
Atalanta v zadnje pol ure razbila Inter

Mauro Icardi je na začetku drugega polčasa z bele točke izenačil na 1:1. V nadaljevanju se je z dvema podajama izkazal Josip Iličić. Slovenski reprezentant je najprej v 62. minuti z leve strani izvajal prosti strel, z glavo je bil natančen Gianluca Mancini, vratar Samir Handanović je ostal vkopan.

Skoraj enaka situacija se je ponovila v 88. minuti, ko je Iličić prosti strel izvajal še bolj z leve strani, žogo pa je tokrat serviral Beratu Djimsitiju, ki je žogo poslal ob vratnico. Igra Interja je nato povsem razpadla, Marcelo Brozović je kmalu zatem pordečel, na drugi strani pa je Papu Gomez zabil za 4:1.

Jojo sicer najprej tudi zgrešil nemogoče
Iličić je bil najboljši posameznik tekme, v prvem polčasu bi se tudi sam lahko oz. skoraj moral vpisati med strelce. V 21. minuti je zapravil nemogoče, ko je povsem sam na drugi vratnici slabo sprejelo žogo, ki se je odkotalila v vratnico in v golavt, čeprav je imel Jojo še drugo priložnost, da bi jo poslal čez golovo črto.

V prvem delu Handa še preprečeval polom
Drugi Slovenec na zelenici Handanović je bil sicer s petimi obrambami prvo ime uvodnih 45 minut, ko je z nekaj izjemnimi obrambami preprečil, da bi Inter že ob polčasu zaostajal za tri, štiri ali celo pet golov. Med drugim je Sarma preprečil zadetek tudi Iličiću, ki pa se je v nadaljevanju prelevil v natančnega asistenta in zrežiral četrto zaporedno zmago Atalante. Na drugi strani je Inter doživel grd poraz po nizu 6 ligaških zmag.

Drugi gol Zajca
Kar ni uspelo Iličiću, pa je uspelo drugemu Slovencu, Mihi Zajcu. 24-letni Primorec je bil eden izmed junakov Empolija pri zmagi nad Udinesejem (2:1), zadel je v 41. minuti, nogometaši Empolija so v kazenskem prostoru izmenjali nekaj natančnih podaj, pri zadnji pa je z močnim strelom vratarja Udineseja matiral prav Zajc. Deset minut pozneje je po podaji iz kota Rade Krunić z glavo podaljšal žogo do Francesca Caputa, ki je prav tako z glavo meril in zadel (2:0).

Udinese je v 80. minuti zapravil 11-m, Rodrigo De Paul je žogo poslal visoko nad vrati, minuto pozneje pa je Udinese le zabil, med strelce se je vpisal Ignacio Pussetto.

Mandžukić hitro načel mrežo Milana
Na vrhu lestvice ostaja neporaženi Juventus, ki je tudi na San Siru obdržal mrežo nedotaknjeno. Stara dama je povedla že v 8. minuti, ko je Alex Sandro z leve strani podal natančen predložek v kazenski prostor, Mario Mandžukić pa je z glavo s petih metrov zatresel mrežo. Ricardo Rodriguez je zelo slabo pokril hrvaškega napadalca.

Szczesny obranil najstrožjo kazen
Milan je imel veliko priložnost za izenačenje štiri minute pred odmorom. Medhi Benatia je v kazenskem prostoru igral z roko. Sodnik Paolo Silvio Mazzoleni je pustil, da se igra nadaljuje, a se je Gonzalo Higuain takoj razjezil in zahteval pregled posnetka videosodnika. Glavni delivec pravice si je nato še sam ogledal posnetek ob stranski črti in pokazal na belo točko. Motivirani Higuain je želel zadeti proti nekdanjim soigralcem, vendar je njegov strel Wojciech Szczesny preusmeril v vratnico.

Ronaldo potrdil zmago stare dame
Trener Milana Gennaro Gattuso je skušal z menjavami zvišati ritem igre, vstopili so Patrick Cutrone, Fabio Borini in Diego Laxalt. Torinčani so spretno zadržali prednost in preprečili nevarne poskuse rdeče-črnih. Devet minut pred koncem je Gianluigiju Donnarummi še uspelo odbiti močan strel Joaa Cancela, odbito žogo pa je Cristiano Ronaldo zabil pod prečko s šestih metrov. To je bil njegov prvi zadetek na San Siru iz igre.

Higuain izgubil živce
V 83. minuti je Higuain popolnoma izgubil živce. Po prekršku nad Benatio je prejel rumeni karton, nato pa je povedal še nekaj krepkih sodniku Mazzoleniju, ki mu je seveda takoj pokazal rdeči karton. Argentinec se ni mogel pomiriti, zapletel se je še v prepir z Ronaldom in šele soigralcem ga je uspelo usmeriti proti garderobi.

Cesar in Birsa znova brez trenerja
Boštjan Cesar in Valter Birsa sta znova brez trenerja. Po štirih tekmah je odstopil nekdanji selektor Italije Gian Piero Ventura. "Ne morem vas rešiti," je povedal Ventura po remiju z Bologno (2:2). Chievo je na zadnjem mestu. Ventura je s Chievom začel s tremi porazi, danes pa je osvojil prvo točko.

Po remiju je Ventura, ki je na klop Chieva sedel pred mesecem dni in zamenjal Lorenza D'Anno, igralce obvestil o odstopu. Dejal jim je, da ne verjame, da jih lahko obdrži v Serie A.

Stvari je skušal umiriti direktor Giancarlo Romarione: "To je bila strela z jasnega. Odstop ni uraden. Počakajmo, da se Ventura in predsednik pogovorita. Imamo malo časa, a moramo ohladiti glave, analizirati položaj. Vse skupaj je prevroče. Še vedno verjamemo v Venturo."