Hrvati so si v zadnjem krogu zagotovili napredovanje v osmino finala Eura 2020. Foto: Reuters
Nikola Vlašić je z golom od blizu Hrvate popeljal v vodstvo. Foto: Reuters

Tako za Hrvate kot za Škote je štela zmaga za napredovanje. Hrvati tako potujejo v osmino finala z drugega mesta, Škoti pa se poslavljajo od tekmovanja.

Na stadionu se je zbralo 12.000 navijačev, prevladovali so škotski. Foto: Reuters

Škoti so na krilih navijačev silovito krenili v tekmo. Nevarni so bili že v šesti minuti, ko je John McGinn z vrha kazenskega prostora poslal predložek pred vrata, tam je bil Che Adams, Hrvate pa je rešil vratar, ki je žogo izbil. Adams je nato poskusil s strelom z okoli 18 m, žogo je poslal mimo vrat.

Hrvatom je uspelo ustaviti škotski napad, v 17. minuti pa so dosegli gol. V zmagoviti akciji so igro z desne strani prenesli na levo, kjer je v kazenskem prostoru najvišje skočil Ivan Perišić, z glavo je podal Nikoli Vlašiću, ki je žogo poslal v levi spodnji kot.

Izenačil je Callum McGregor v 42. minuti. Foto: Reuters

V 22. minuti je Luka Modrić streljal močno z okoli 25 m pod prečko, vratar Škotske pa se je izkazal z obrambo.

V 24. minuti se je igra preselila pred hrvaška vrata, Škoti so si ob slabi hrvaški obrambi priigrali dve priložnosti – najprej je Lyndon Dykes meril z glavo malo mimo vrat, nato je McGinn poskusil z volejem z okoli 15 m, Dominik Livaković pa je izjemno branil.

Navijači Hrvaške. Foto: Reuters

Škoti so izenačili v 42. minuti. Po gneči v kazenskem prostoru Hrvatom ni uspelo izbiti žoge daleč od gola, tako da je Callum McGregor močno streljal z vrha kazenskega prostora v levi spodnji kot in zadel (1:1).

Luka Modrić je dosegel mojstrski gol. Foto: Reuters

V 50. minuti je Hrvaška imela priložnost za novo vodstvo. Joško Gvardiol se je po podaji Vlašića znašel iz oči v oči s škotskim vratarjem, streljal je po sredini gola, David Marshall pa je branil. V 56. minuti je bil po dolgi podaji Modrića v obetavni priložnosti Perišić, ki je meril naravnost v Marshalla.

V 59. minuti je McGinn po predložku streljal z dveh metrov, a žogo je poslal poleg vrat.

V 62. minuti so Hrvati povedli prek kapetana Luke Modrića, ki je z 20 m streljal z zunanjim delom stopala v levi zgornji kot.