Pierre-Emerick Aubameyang se je v 123. minuti lahko le prijel za glavo. Foto: Reuters

Lizbonski levi so v Turčiji neuspešno branili prednost 3:1 s prve tekme. Junak napredovanja domače vrste je bil Edin Višća, ki je zadel že na prvem dvoboju. Reprezentant Bosne in Hercegovine je najprej v 92. minuti izsilil podaljšek, ko je na levi strani lepo preigral Stefana Ristovskega, nato pa z natančnim diagonalnim strelom žogo poslal v malo mrežico. Ko je tekla že 118. minuti, pa je s strelom z bele točke popeljal Basakšehir v osmino finala. Luciano Vietto, strelec Sportingovega zadetka, je v kazenskem prostoru podrl Juniorja Caicaro. Višća je prevzel odgovornost in silovito zadel pod prečko. Andraž Šporar je deset minut predtem zapustil zelenico.

Youssef El Arabi je dosegel odločilni zadetek v podaljšku. Foto: Reuters

El Arabi v 119. minuti šokiral topničarje
Prava drama se je odvijala na stadionu Emirates v Londonu. Arsenal, ki je v Pireju zmagal z 1:0, je povratno tekmo proti Olympiacosu izgubil z istim izidom. V podaljšku je izenačil, a je Youssef El Arabi v 119. minuti dosegel odločilni zadetek za napredovanje Grkov.

V 53. minuti je Pape Abou Cisse po podaji iz kota ostal popolnoma sam pred Berndom Lenom in zlahka ga je matiral z glavo. Arsenal ni našel prave igre v rednem delu in na vrsti je bil podaljšek.

Aubameyang zadel s škarjicami, nato pa zgrešil s petih metrov
Georgios Masouras je v 109. minuti z roba kazenskega prostora stresel prečko. Brazilec Martinelli, ki je vstopil v 106. minuti je sedem minut zatem z glavo podaljšal žogo v kazenskem prostoru, Pierre-Emerick Aubameyang pa je s škarjicami velemojstrsko poslal žogo v mrežo s šestih metrov. Gabonec je z evrogolom razveselil navijače, trener Mikel Arteta je skočil visoko v zrak.

Grki so nato vse moči usmerili v napad. V 119. minuti je rezervist Georgios Masouras z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, Youssef El Arabi pa je z drsečim štartom poslal žogo mimo Lena v malo mrežico. Na vrsti so bile še tri minute sodnikovega dodatka in prav v 123. minuti se je po veliki napaki obrambe gostov Aubameyang znašel sam pred vrati. S petih metrov je zgrešil vrata in lahko se je le prijel za glavo.

Edin Višća je z bele točke poskrbel za veliko slavje v Carigradu. Foto: Reuters

Martins: To je zgodovinski večer za Olympiacos
"To je zgodovinski večer za Olympiacos. Zaslužili smo si napredovanje, saj smo že v skupinskem delu prikazali odlične predstave, vse skupaj smo nadgradili na teh dveh tekmah proti Arsenalu. Od prve minute naprej smo bili odločni. Nič nas ni ustavilo. Taktično smo bili sijajni, zelo učinkoviti v napadu in predvsem nam ni manjkalo poguma. To je recept za veliko zmago," je bil navdušen trener Grkov Pedro Martins.

Arteta: Imeli smo visoke cilje v tem tekmovanju
"Ta poraz zares boli, saj smo imeli visoke cilje v tem tekmovanju. Pripravili smo si veliko priložnosti in v podaljšku je kazalo že zelo dobro," je bil potrt trener Arsenala Mikel Arteta.

Branilec Bruggeja Simon Deli je v 23. minuti v slogu vratarja odbil žogo z roko. Morda bi žogo odbil vratar Simon Mignolet. Tudi, če bi pristala v mreži, to ne bi bilo usodno. Po veliki neumnosti Delija so bili gostje z deseterico popolnoma nemočni in lahko bi prejeli še kakšen zadetek več. Foto: Reuters

Rdeči vragi napolnili mrežo Bruggeja po veliki neumnosti Delija
Precej uspešnejši je bil Manchester United, ki je na Old Traffordu odpravil Club Brugge kar s 5:0. Ključna je bila 23. minuta, ko je Simon Deli v slogu vratarja skušal s parado preprečiti zadetek po strelu Daniela Jamesa. Sodnik Serdar Gözübüyük mu je seveda takoj pokazal rdeči karton, Bruno Fernandes pa je bil natančen z enajstih metrov. Belgijci z deseterico niso imeli nobene možnosti. Odion Ighalo je dosegel prvi gol v dresu rdečih vragov. Scott McTominay je štiri minute pred odmorom povišal na 3:0. V zadnjih minutah srečanja je dvakrat zadel še Fred.

Getafe izločil Ajax
Ajax, ki je maja v sodnikovem dodatku izpadel v polfinalu Lige prvakov, je letos v evropskih tekmovanjih razočaral. V skupinskem delu Lige prvakov je zasedel le tretje mesto, zdaj pa je ostal še brez osmine finala Evropske lige.

Getafe je prvo tekmo dobil z 2:0, v Areni Johana Cruyffa pa je bil Ajax boljši le z 2.1. Vse načrte Nizozemcev je podrl Jaime Mata že v 5. minuti, ko se je odlično znašel pred vrati in spretno potisnil žogo v malo mrežico. V 10. minuti je iz bližine izenačil Danilo. Ajax je dosegel le en zadetek v drugem polčasu, v 63. minuti je Mathias Olivera z glavo poslal žogo v lastno mrežo.

Vrata San Sira so bila zaprta zaradi koronavirusa. Inter bo tudi derbi Serie A proti Juventusu v Torinu v nedeljo zvečer igral pred praznimi tribunami. Foto: Reuters

Zmaga Interja na praznem San Siru
V Milanu je Inter, ki je prvo tekmo dobil z 2:0, še drugič premagal Ludogorec (2:1). San Siro je zaradi koronavirusa sameval. Samir Handanović črno-modrih ni bil v kadru zaradi poškodbe.

V 26. minuti so Bolgari po golu Caulyja Oliveire presenetljivo povedli. Cristiano Biraghi je v 31. minuti izenačil z levico. Romelu Lukaku je zadel za zmago v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Z glavo je streljal naravnost v vratarja Plamena Ilieva, žoga se je odbila nazaj do Lukakuja, ki jo je z glavo pospravil v mrežo. Alexis Sanchez je v 53. minuti zadel še prečko.

Belec obsedel na klopi, Apoel izpadel
Apoel je že na prvi tekmi proti Baslu izgubil z 0:3. Švicarji so bili tokrat boljši z 1:0. Edini gol je dosegel Fabian Frei v 38. minuti z bele točke. Najstrožjo kazen so imeli na voljo tudi Ciprčani v 74. minuti, a je Tomas De Vincenti zgrešil. Vid Belec ni dobil priložnosti za igro in je obsedel na rezervni klopi Ciprčanov.

Bayer zanesljivo izločil Porto

Šestnajstina finala, povratne tekme:
Braga – RANGERS 0:1 (0:0) 2:3
Kent 61.
Hagi (Rangers) je v 45. minuti zapravil 11-m.

ISTANBUL BASAKŠEHIR – Sporting Lizbona * 4:1 (3:1, 2:0) 1:3
Škrtel 31., Aleksić 45., Višća 92., 118./11-m; Vietto 68.
* - po podaljšku
Šporar (Sporting) je igral do 108. minute.

Istanbul Basaksehir FK vs Sporting CP( id: 20576215 datum: 28.1.2020)

BASEL – Apoel 1:0 (1:0) 3:0
F. Frei 38./11-m De Vincenti (Apoel) je v 74. minuti zapravil 11-m.
Belec (Apoel) je bil na klopi.

Espanyol – WOLVERHAMPTON 3:2 (1:1) 0:4
Calleri 16., 57./11-m, 91.; Traore 22., Doherty 79.

Gent – ROMA 1:1 (1:1) 0:1
David 25.; Kluivert 29.

Malmö – WOLFSBURG 0:3 (0:1) 1:2
Brekalo 42., Gerhardt 65., Joao Victor 69.

LASK – AZ Alkmaar 2:0 (1:0) 1:1
Raguz 44./11-m, 50.
RK: Wiesinger 88./LASK

Porto – BAYER LEVERKUSEN 1:3 (0:1) 1:2
Marega 65.; Alario 10., Demirbay 51., Havertz 58.
RK: Soares 85./Porto

Ajax – GETAFE 2:1 (1:1) 0:2
Danilo 10., Olivera 63./ag; Mata 5.

Ajax Amsterdam vs Getafe( id: 20576216 datum: 28.1.2020)

Arsenal – OLYMPIACOS * 1:2 (0:1, 0:0) 1:0
Aubameyang 113.; P. Cisse 53., El Arabi 119.

Arsenal vs Olympiakos Pirej( id: 20576219 datum: 28.1.2020)

Benfica – ŠAHTAR 3:3 (2:1) 1:2
Pizzi 9., Dias 36., Silva 47.; Dias 12./ag, Stepanenko 49., Alan Patrick 71.

Celtic – KÖBENHAVN 1:3 (0:0) 1:1
Edouard 82./11-m; Santos 51., Biel 85., N'Doye 88.

INTER – Ludogorec 2:1 (2:1) 2:0
Biraghi 32., Lukaku 45.; Oliveira Souza 26.
Handanović (Inter) je poškodovan. Zaradi koronavirusa je bila tekma pred praznimi tribunami.

MANCHESTER UNITED – Club Brugge 5:0 (3:0) 1:1
Fernandes 27./11-m, Ighalo 34., McTominay 41., Fred 82., 93.
RK: Deli 23./Brugge

SEVILLA – Cluj 0:0 1:1
RK: Bordeianu 91./Cluj

Salzburg – EINTRACHT FRANKFURT 2:2 (1:1) 1:4