David Silva in soigralci so dosegli zmago na Rujevici v 93. minuti. Foto: EPA

V skupini F je Rijeka gostila vodilno ekipo španskega prvenstva Real Socidead. Potem ko je večino tekme dobro branila svoja vrata, dvakrat se je sicer zatresel njihov okvir, je v tretji minuti sodnikovega dodatka prejela gol. Jon Bautista Orgilles, ki je vstopil v 85. minuti, je z levico z desetih metrov ukanil Ivana Nevistića, z leve strani je podal Miker Merino. Adam Gnezda Čerin igral vso tekmo.

Jon Bautista Orgilles je osem minut po vstopu v igro odločil tekmo na Rujevici. Foto: EPA

Rožman: Igralcem ničesar ne zamerim
"V prvem polčasu smo se zelo dobro postavili. Zelo se je poznalo, da se je po uri igre poškodoval Franko Andrijašević. Težko smo kombinirali na njihovi polovici. Sociedad ima zelo hitre igralce. Res mi je žal, ker nismo zdržali do konca. Igralcem ničesar ne zamerim, navijači pa so bili sijajni," na novinarski konferenci ni bil preveč razočaran trener Simon Rožman.

Favorizirani Napoli je na drugi tekmi skupine igral proti Alkmaarju in prav tako izgubil z 0:1. Nizozemci so zadeli v 57. minuti prek Danija de Wita.

Bautista v 93. minuti odločil na Rujevici

Zelo slab obisk v Zagrebu – prodali le petino vstopnic
Petar Stojanović je bil vseh 90 minut na zelenici na stadionu Maksimir, kjer sta mreži mirovali. Zbralo se je le 1271 gledalcev, čeprav je bilo v prodaji 6000 vstopnic. Navijači Bad Blue Boysov so metali bakle, zmerjali brata Mamić in se glasno spomnili na pokojnega Dražena Petrovića, ki bi danes praznoval 56. rojstni dan.

Dominik Livaković je bil najzasluženjši, da je Dinamo osvojil točko. Foto: EPA

Feyenoord je imel že v osmi minuti na voljo najstrožjo kazen. Steven Berghuis je streljal preveč po sredini vrat in Dominik Livaković se je izkazal s parado. V 73. minuti so Nizozemci ostali z igralcem manj, saj je Marcos Senesi dobil drugi rumeni karton, a Zagrebčanom ni uspelo unovčiti številčne prednosti.

Aubameyang odločil na Dunaju
Dunajski Rapid je v skupini B gostil enega favoritov tekmovanja Arsenal. Avstrijci so po napaki vratarja Londončanov Bernda Lena povedli z golom Taxiarchisa Fountasa v 51. minuti. Arsenal pa je nato najprej v 70. minuti z zadetkom Davida Luiza izenačil, v 74. pa je zmago topničarjem zagotovil Pierre-Emerick Aubameyang. Dejan Petrović je sedel na klopi Rapida.

Na drugi tekmi skupine je po vrednosti daleč najskromnejši klub skupinskega dela Dundalk gostil Molde in izgubil z 1:2. Gostitelji so povedli v 36. minuti po golu Seana Murrayja, Etzaz Hussain je izid poravnal v 63., v 72. pa je najstrožjo kazen za Molde unovčil Ohi Omoijuanfo.

Pierre-Emerick Aubameyang je le še potisnil žogo v prazno mrežo po podaji Hectorja Bellerina za zmago Arsenala na Dunaju. Foto: EPA

Laci na klopi AEK-a
Četrti slovenski predstavnik Žiga Laci je sedel na klopi AEK-a iz Aten. V skupini G je Braga ugnala Grke s 3:0. Povedla je v 44. minuti z golom Wendersona Galena, v 79. je zadel Paulinho, minuto pred koncem pa še Ricardo Horta.

Milan v odlični formi tudi na evropskih zelenicah
Celtic je izgubil proti Milanu z 1:3. Vodilna keipa Serie A je do odločilne prednosti prišla v prvem polčasu. Po četrt ure igre je Samu Castillejo poslal odličen predložek pred vrata, kjer je Rade Krunić z glavo zatresel mrežo. Tri minute pred odmorom je bil z desnico natančen še Brahim Diaz.

Mohamed Elyounoussi, ki je vstopil na začetku drugega polčasa, je znižal z glavo v 76. minuti po podaji iz kota. Zmago Milana je potrdil rezervist Jens Petter Hauge po protinapadu v 92. minuti.

Brahim Diaz in soigralci so sijajno začeli sezono. Foto: EPA

Roofe v Liegu zadel s polovice igrišča
Najlepši zadetek uvodnega večera Evropske lige je dosegel Kemar Roofe, ki je v skupini D potrdil zmago Glasgow Rangersov v Liegu proti Standard Liegeu (0:2), ko je zadel s polovice igrišča.

Najvišjo zmago je dosegel Bayer Leverkusen, ki je s 6:2 ugnal Nico. Dva zadetka je dosegel Karim Bellarabi.

Končni cilj – finale v Gdansku
Skupinski del se bo končal 10. decembra. Šestnajstina finala bo 18. in 25. februarja, osmina finala 11. in 18. marca, četrtfinale 8. in 15. aprila, polfinale 29. aprila in 6. maja, finale pa bo 26. maja v Gdansku. V pretekli sezoni je znova slavila Sevilla, ki si je s tem zagotovila nastop v Ligi prvakov, takšna nagrada pa zmagovalca čaka tudi v tej sezoni.