David Alaba, ki se po dolgih letih igranja za Bayern seli k Realu, je poskrbel za mojstrski predložek, po katerem je Avstrijo v vodstvo z 2:1 popeljal Michael Gregoritsch. Foto: Reuters
Stefan Lainer je izkoristil lepo podajo Marcela Sabitzerja in atraktivno (zadel je iz ostrega kota) popeljal Avstrijce v vodstvo. Foto: Reuters

Dvoboj z veliko priložnosti na obeh straneh sta v Bukarešti odločila rezervista Michael Gregoritsch in Marko Arnautovic. 27-letni Gregoritsch, napadalec Augsburga, je v 78. minuti izkoristil podajo Davida Alabe z levega krila in prehitel makedonske branilce za peti reprezentančni gol. Že 14 minut prej je bil blizu, toda s parado se je izkazal vratar Stole Dimitrievski.

Prvo zmago Avstrije na evropskih prvenstvih je ob izteku rednega dela s strelom iz desetih metrov potrdil Marko Arnautovic s svojim 27. reprezentančnim zadetkom.

Ob polčasu je bilo 1:1. V 18. minuti je na stadionu Arena Națională Stefan Lainer izkoristil dolgo podajo Marcela Sabitzerja (soigralec Kevina Kampla pri Leipzigu) na drugo vratnico, veteran Goran Pandev pa je izenačil deset minut pozneje po veliki napaki vratarja Daniela Bachmanna.

"Fantastično. Vso tekmo smo prevladovali, le zaradi individualne napake so lahko tekmeci izenačili. Dosežen zadetek mi pomeni vse. Danes rojstni dan praznuje moj brat. Za menoj je težko leto, ta predstava pa mi pomeni ogromno," je po tekmi povedal Michael Gregoritsch. Foto: Reuters
Goran Pandev je izkoristil napako vratarja Bachmanna in izenačil na 1:1. Pandev, ki je za izbrano vrsto debitiral junija 2001, je pri 37 letih in 321 dneh postal drugi najstarejši strelec na evropskih prvenstvih, rekord drži Avstrijec Ivica Vastić, ki je leta 2008 zadel pri 38 letih in 257 dneh. Foto: Reuters
V Bukarešti je bilo zelo veliko navijačev Severne Makedonije, a tudi 2500 navijačev Avstrije. Foto: Reuters

Avstrija je bila tudi v kvalifikacijah za Euro 2020 dvakrat boljša od Severne Makedonije, ki pa je nato odigrala nekaj zelo dobrih tekem. 35. država, ki se je predstavila na evropskih prvenstvih (leta 2000 je na EP-ju igrala tudi Slovenija), bo svojo prvo zmago lovila v četrtek proti Ukrajini.