Med srečanjem je Green Dragonse miril tudi ljubljanski župan Zoran Janković. Foto: Sandi Fišer
Stožice
V 56. minuti je na igrišče priletelo nekaj bakel, zaradi česar je bila tekma tudi prekinjena. Foto: Sandi Fišer
Olimpija - Domžale
Nogometaši Olimpije so zapravili kar nekaj lepih priložnosti. Foto: Sandi Fišer
Pod lendavskimi žarometi šest zadetkov
Nova ničla Olimpije

Tekma je bila na začetku drugega polčasa dvakrat prekinjena. Prvič v 56. minuti, ko so navijači Olimpije Green Dragons na igrišče zmetali številne goreče bakle (z gasilnim aparatom je na tribuni navijače miril sam ljubljanski župan Zoran Janković), drugič pa v 60. minuti, ko so nekateri preskočili ograjo in se začeli pretepati z varnostniki.

Dogajanje na tribunah je očitno zmedlo nogometaše v zelenem, saj so v 62. minuti Domžalčani dosegli edini zadetek. Strelec je bil Marko Drevenšek, ki je s petih metrov žogo mojstrsko poslal v mrežo s peto po podaji Damirja Pekiča.

Nafta, ki je prvič igrala pod žarometi v Lendavi, se je z Rudarjem razšla z neodločenim izidom 3:3, čeprav je prvi polčas dobila s 3:0. Preostala tri srečanja bodo v soboto.
Bešič še pred izgredi navijačev v prečko
Prvo pravo priložnost na tekmi v Stožicah je imela Olimpija v 29. minuti, ko je Enes Rujovič prodrl globoko v kazenski prostor in podal na drugo stran do povsem samega Stefana Smiljaniča, ki pa je pred praznimi vrati zgrešil žogo. Dve minuti pozneje je na drugi strani z roba kazenskega prostora dobro streljal Pekič, a je žoga zletela tik nad vrati. Takoj zatem je imela novo priložnost Olimpija. Rujovič je bil sam pred golom, a je bil vratar Darko Brljak uspešnejši.

V 47. minuti je Rujovič žogo zavrnil na rob kazenskega prostora, od koder je močno streljal Adnan Bešič, toda stresel "le" prečko. Malo zatem je Anej Lovrečič poskušal z lobom in bil le za malenkost premalo natančen. V končnici tekme je Olimpija sicer Domžalčane potisnila na njihovo polovico, a so imeli gosti več prostora za protinapade. V 83. minuti je tako Mitja Zatkovič neovirano streljal z 12 metrov in že premagal vratarja Damirja Botonjiča, vendar je v zadnjem trenutku žogo z golove črte v kot izbil Erik Salkič. Sodnik Peter Šart je tekmo zaradi prekinitev podaljšal kar za devet minut.
Vrnitev Rudarja v osmih minutah
Nafto je pred 2.500 gledalci, ki so prišli na prvo nočno tekmo v Lendavi, najprej dvakrat rešil vratar Tomaž Murko, nato pa so se domači nogometaši razigrali. V 8. minuti je neodločno posredovanje vratarja Bobana Saviča po predložku Bojana Matjašeca kaznoval Jože Benko in mu žogo praktično iz rok izbil v gol. Deset minut pozneje je bil po kotu z leve strani v kazenskem prostoru najspretnejši Erdžan Bečiri in povišal na 2:0, v 25. minuti pa je Benko s svojim drugim zadetkom po protinapadu Lendavčanom zagotovil visoko prednost.

Ti so nato popustili. Marko Kolsi je že v prvem polčasu zadel prečko, v 58. minuti pa je Uroš Korun z močnim udarcem znižal na 1:3. Naslednjih sedem minut bodo gostitelji poskušali čim prej pozabiti, saj je kmalu nato po kotu z glavo zadel še Nikola Tolimir, končni izid pa je v 65. minuti postavil Damjan Trifkovič. Do konca je bilo na obeh straneh še nekaj priložnosti. Najbližje novemu zadetku je bil Benko, ki je z glavo meril v vratnico.