Sergio Ramos je le dočakal krstni nastop v dresu PSG-ja. Takole se je razveselil zadetka Angela Di Marie. Foto: AP

Po vrsti: Ramos je odigral sploh prvo klubsko tekmo, potem ko je letos zapustil madridski Real, katerega član je bil vse od leta 2005. Pred nedeljskim obračunom v Saint-Etiennu je zadnjo tekmo odigral 31. marca, ko je njegova reprezentanca ugnala Kosovo s 3:1.

Kar 143 dni je minilo, odkar je podpisal pogodbo s pariškim velikanom, njegov krstni nastop v Ligue 1 so prestavile težave s poškodbo. Mesta v začetni enajsterici še zdaleč nima zagotovljenega, saj v zadnji liniji odlično igrata Marquinhos, strelec dveh zadetkov, in Presnel Kimpembe.

Proti Saint-Etiennu je 35-letni veteran trikrat odvzel žogo, dobil je en zračni dvoboj in podajal s 94-odstotno uspešnostjo. Prav s podajami je navdušil njegov dolgoletni tekmec v španskem prvenstvu Lionel Messi, ki je podal za vse zadetke svoje ekipe.

Lionel Messi se je na tekmi izkazal s tremi podajami za zadetek. Foto: AP

Najprej v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je s prostega strela poslal natančen predložek v kazenski prostor, kjer je Marquinhos z glavo izenačil izid na 1:1. Za preobrat je poskrbel v 79. minuti, ko je najprej nase povlekel obrambno linijo gostiteljev, nato pa žogo podal do rojaka Angela Di Marie, ki je povsem neovirano zadel za 1:2. Končni izid je v 91. minuti po vnovični Messijevi podaji postavil Marquinhos, tudi tokrat s strelom z glavo.

A na lepo in težko prigarano zmago je senco vrgla Neymarjeva poškodba v zaključku tekme. Brazilec si je po grobem startu nasprotnika poškodoval gleženj in bo zagotovo z zelenic odsoten vsaj nekaj časa. Koliko, bo znano po nadaljnjih preiskavah. Se je pa 29-letni napadalec že oglasil na družbenih omrežjih, kjer je zapisal: "Dajmo okrevati. Žal so takšne poškodbe del tega športa. Tako je, dvigniti moram glavo in se vrniti boljši in močnejši."