Josip Iličić je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen na začetku drugega polčasa. Foto: EPA
Daniel Bessa je bil neustavljiv za obrambo Milana. Foto: EPA
Antonio Caracciolo je z glavo načel mrežo Milana. Foto: Reuters

V sredo je Milan odpravil Verono s 3:0 v osmini finala italijanskega pokala, tokrat pa je bila slika na zelenici ravno nasprotna. Milan za vodilnim Napolijem zaostaja kar 18 točk, doživel je že sedmi prvenstveni poraz v letošnji sezoni.

Verona, ki se bori za obstanek med elito, je na stadionu Marc Antonio Bentegodi povedla v 24. minuti. Romulo je podal iz kota, branilec Antonio Caracciolo pa je z močnim strelom z glavo poslal žogo od prečke prek golove črte.

V drugem polčasu so bili gostje popolnoma razglašeni. Daniel Bessa je v 55. minuti ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je 17-letni Moise Kean z levo nogo z desetih metrov povišal na 2:0. Končni izid je postavil razigrani Bessa po protinapadu, ki ga je sijajno izpeljal Romulo. V sodnikovem dodatku je bil izključen Suso, ki je pohodil Danieleja Verdeja. Videosodnik je obvestil glavnega sodnika Danieleja Orsata.

Gladka zmaga stare dame
Juventus je unovčil sobotni spodrsljaj Interja in se prebil na drugo mesto. Mrežo Bologne je načel Miralem Pjanić, ki je velemojstrsko izvedel prosti strel. Z leve strani je zavrtinčil žogo prek živega zidu in jo ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Reprezentant BiH-a je devet minut pred odmorom podal v kazenski prostor, kjer je Mario Mandžukić z diagonalnim strelom povišal na 0:2. Končni izid je postavil Blaise Matuidi v 64. minuti z roba kazenskega prostora.

Dva zadetka Iličića dovolj za točko
Na večerni tekmi sta se Atalanta in Lazio razšla z remijem (3:3). V 19. minuti je Andrea Petagna podal v kazenski prostor, Mattia Caldara pa je z glavo zatresel mrežo. Tri minute zatem je Alejandro Gomez z dolgo podajo sijajno zaposlil Josipa Iličića v kazenskem prostoru. Slovenski reprezentant je mojstrsko preusmeril žogo v zraku in Thomas Strakosha v vratih Rimljanov je bil nemočen. Laziu je še do odmora uspelo izenačiti. Sergej Milinković-Savić se je izkazal z dvema natančnima streloma z roba kazenskega prostora

V 50. minuti je Angolec Bastos naredil prekršek v kazenskem prostoru, Iličić je z bele točke z levo nogo poslal Thomasa Strakosho v napačno smer. Končni izid je v 79. minuti postavil Luis Alberto po dvojni podaji s Felipejem Caicedom.

Vodi Napoli z 42 točkami, Juventus zaostaja točko, Inter je padel na tretje mesto s 40 točkami.

17. krog:
VERONA - MILAN 3:0 (1:0)
Caracciolo 24., Kean 55., Bessa 77.
RK: Suso 91./Milan

Verona: Nicolas, Ferrari, Caracciolo, Heurtaux, Caceres, Romulo, B. Zuculini, Büchel, Verde, Valoti (22./Bessa; 85./F. Zuculini), Cerci (32./Kean).

Milan: Donnarumma, Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez (46./Cutrone), Kessie, Montolivo (71./Locatelli), Bonaventura, Suso, Kalinić (57./Andre Silva), Borini.

Sodnik: Daniele Orsato

BOLOGNA - JUVENTUS 0:3 (0:1)
Pjanić 27., Mandžukić 36., Matuidi 64.

Bologna: Mirante, Mbaye, Gonzalez, Helander, Masina, Poli, Pulgar, Donsah (65./Falletti), Verdi, Destro (53./Petković), Okwonkwo (70./Krejči).

Juventus: Szczesny, de Sciglio, Barzagli, Benatia, Alex Sandro, Khedira, Pjanić (86./Marchisio), Matuidi, Douglas Costa (70./Bernardeschi), Higuain, Mandzukić (76./Dybala).

Sodnik: Luca Banti

FIORENTINA - GENOA 0:0

CROTONE - CHIEVO 1:0 (1:0)
Budimir 33.
Kotnik (Crotone) ni bil v postavi, Birsa je igral vso tekmo, Cesar (oba Chievo) ni vstopil v igro.

SAMPDORIA - SASSUOLO 0:1 (0:0)