Nogomet Juventus bo moral odšteti Ronaldu še 10 milijonov evrov

18.4.2024

Italijanski nogometni prvoligaš Juventus bo moral svojemu nekdanjemu igralcu, portugalskemu zvezdniku Cristianu Ronaldu, plačati skoraj 10 milijonov evrov.

Po prekinjeni tekmi v Vidmu ugotovili, da Ndicka ni doživel srčnega zastoja

Serie A Po prekinjeni tekmi v Vidmu ugotovili, da Ndicka ni doživel srčnega zastoja

14.4.2024

Tekmo 32. kroga Serie A med Udinesejem in Romo v Vidmu so prekinili v 72. minuti, potem ko se je zaradi bolečin v prsih zgrudil gostujoči nogometaš Evan Ndicka. Po poročanju italijanskih medijev so v bolnišnici izključili možnost srčnega zastoja.

Rezervist Frattesi v 95. minuti zagotovil Interju zmago v Vidmu

Serie A Rezervist Frattesi v 95. minuti zagotovil Interju zmago v Vidmu

8.4.2024

Nogometaši Interja so na zadnji tekmi 31. kroga Serie A dosegli še 21. zmago. V Vidmu se je Udinese odlično upiral, zaslužil bi si točko, a je v 95. minuti doživel hladno prho (1:2). Inter ima 14 točk naskoka pred mestnim tekmecem Milanom.

Inter za jubilejni 20.

Serie A Inter za jubilejni 20. "scudetto" potrebuje le še tri zmage

1.4.2024

Na zadnji tekmi 30. kroga Serie A so nogometaši Interja odpravili Empoli z 2:0. Črno-modri so vpisali 25. zmago v sezoni in imajo pred mestnim tekmecem Milanom ogromnih 14 točk naskoka.

Tudor v 93. minuti do sladke zmage ob debiju na klopi Lazia

Serie A Tudor v 93. minuti do sladke zmage ob debiju na klopi Lazia

30.3.2024

Kriza nogometašev Juventusa se nadaljuje. Na derbiju 30. kroga italijanskega prvenstva so z 1:0 izgubili proti Laziu, zadetek so prejeli 10 sekund pred koncem triminutnega sodnikovega dodatka. Junak Rimljanov je bil Adam Marušić.

Direktor Fiorentine Barone po nedeljskem srčnem zastoju umrl

Italijansko nogometno prvenstvo Direktor Fiorentine Barone po nedeljskem srčnem zastoju umrl

19.3.2024

Dan pred 58. rojstnim dnem je umrl generalni direktor italijanskega prvoligaša Fiorentina Giuseppe Barone, ki je v nedeljo popoldne doživel srčni zastoj tik pred tekmo Serie A proti Atalanti v Bergamu.

Hrvat Tudor novi trener Lazia

Italijansko nogometno prvenstvo Hrvat Tudor novi trener Lazia

18.3.2024

Lazio je po odstopu Maurizia Sarrija imenoval Igorja Tudorja za novega trenerja, so v ponedeljek sporočili iz rimskega kluba, ki je izpadel v osmini finala Lige prvakov, v italijanskem prvenstvu pa je trenutno na devetem mestu.

Vodilni Inter remiziral z lanskim prvakom

Serie A Vodilni Inter remiziral z lanskim prvakom

17.3.2024

Vodilna ekipa italijanskega nogometnega prvenstva Inter je remizirala z lanskim prvakom Napolijem (1:1). Inter ima na vrhu 14 točk naskoka pred mestnim rivalom.

Sarri odstopil, na klopi Lazia Martusciello

Serie A Sarri odstopil, na klopi Lazia Martusciello

13.3.2024

Lazio se je po torkovem odstopu tudi uradno razšel s trenerjem Mauriziem Sarrijem. Kot so sporočili iz italijanskega prvoligaša, bo do konca sezone ekipo vodil dozdajšnji pomočnik Giovanni Martusciello.

Udinese do velikih treh točk v Rimu ob vrnitvi Bijola

Serie A Udinese do velikih treh točk v Rimu ob vrnitvi Bijola

11.3.2024

Nogometaši Lazia so zadnjo tekmo 28. kroga italijanskega prvenstva izgubili proti Udineseju z 1:2. Videmčani so vpisali četrto zmago na prvenstvu in se povzpeli na 13. mesto lestvice.

Raspadori popravil napako Osimhena in končal sanje Juventusa o

Serie A Raspadori popravil napako Osimhena in končal sanje Juventusa o "scudettu"

3.3.2024

Enajst krogov pred koncem sezone v Serie A Inter drvi proti "scudettu". Ima že 15 točk naskoka. Na derbiju 27. kroga je Napoli premagal Juventus z 2:1. Odločil je Giacomo Raspadori dve minuti pred koncem.

Pogbaju štiri leta prepovedi igranja

Nogomet Pogbaju štiri leta prepovedi igranja

29.2.2024

Nogometaš Juventusa Paul Pogba je zaradi jemanja nedovoljenih poživil kaznovan s štirimi leti prepovedi igranja. Lani avgusta so v njegovem telesu našli previsoko stopnjo testosterona.

Slovenci, pozor: Vlahović v novem letu dosegel že devet zadetkov

Serie A Slovenci, pozor: Vlahović v novem letu dosegel že devet zadetkov

25.2.2024

Nogometaši Juventusa so v 26. krogu Serie A šele v 95. minuti strli odpor Frosinoneja in po štirih zaporednih tekmah brez zmage vendarle vpisali tri točke. Za slavje s 3:2 je po podaji iz kota na oddaljenejši vratnici iz bližine zadel Daniele Rugani.

Juventus še četrto tekmo zapored brez zmage

Serie A Juventus še četrto tekmo zapored brez zmage

17.2.2024

Nogometaši Interja iz kroga v krog večajo razliko v italijanskem prvenstvu. Po novem spodrsljaju Juventusa, ki je v gosteh samo remiziral z Verono (2:2), je njihova prednost pred staro damo z odigrano tekmo manj devet točk.

Juventusu se po presenetljivem porazu proti Udineseju vse bolj izmika

Serie A Juventusu se po presenetljivem porazu proti Udineseju vse bolj izmika "scudetto"

11.2.2024

Nogometaši Juventusa so doživeli hud udarec v boju za naslov italijanskega prvaka. Na zadnji tekmi 24. kroga Serie A so na stadionu Allianz zelo presenetljivo izgubili proti Udineseju z 0:1.

Inter po avtogolu Gattija naredil velik korak proti naslovu

Serie A Inter po avtogolu Gattija naredil velik korak proti naslovu

4.2.2024

V 23. krogu Serie A sta se na San Siru pomerili vodilni ekipi. Inter je premagal Juventus z 1:0 in povišal naskok na štiri točke, ima pa tudi tekmo manj.

Inter bo nedeljski derbi za vrh pričakal boljše volje kot Juventus

Serie A Inter bo nedeljski derbi za vrh pričakal boljše volje kot Juventus

28.1.2024

Nogometaši Interja so tudi po 22. krogu zadržali vodstvo v Serie A, potem ko so na nedeljski večerni tekmi v gosteh z 0:1 premagali petouvrščeno Fiorentino. Edini strelec je bil v 14. minuti Lautaro Martinez.

Vlahović popeljal Juventus na vrh, Noah v 93. minuti rešil Milan

Serie A Vlahović popeljal Juventus na vrh, Noah v 93. minuti rešil Milan

21.1.2024

21. krog italijanskega prvenstva je zaradi superpokala razpotegnjen. Nogometaši Lecceja so izgubili proti Juventusu z 0:3. Stara dama se je z dvema zadetkoma izjemnega napadalca Dušana Vlahovića zavihtela na vrh. S tekmo več ima točko več od Interja.

Roma po pričakovanjih pokazala Mourinhu vrata

Serie A Roma po pričakovanjih pokazala Mourinhu vrata

16.1.2024

Portugalec Jose Mourinho ni več trener italijanskega nogometnega prvoligaša Rome, so pri rimskem klubu zapisali v izjavi za javnost, ki je pričakovala tovrstno potezo po zadnjih slabih izidih in zadnjih dveh porazih z Laziem v pokalu in Milanom v Serii A.

Lovrić po najboljši predstavi v Serii A zadovoljen, a hkrati jezen

Nogometne ladje Lovrić po najboljši predstavi v Serii A zadovoljen, a hkrati jezen

15.1.2024

Lani je bil s 5 goli in 6 podajami odkritje Udineseja, v novi sezoni pa mu napadalno ni steklo, a ob prelomu koledarskega leta se mu je le odprlo. Sandi Lovrić je dočakal prvi ligaški gol sezone, ki mu je dodal še podajo na tretji zaporedni tekmi.