Cristiano Ronaldo je v tej sezoni Serie A dosegel 28 zadetkov. Foto: Reuters
Zadetki s tekme Juventus - Atalanta

Atalanta je bila na pragu zmage, v 90. minuti pa je sodnik dosodil najstrožjo kazen, ki jo je Juventus še drugič na tekmi unovčil in izenačil.

Prvi polčas je pripadel Atalanti, žogo so imeli več v svoji posesti, več so streljali proti nasprotnim vratom, padel pa je tudi gol.

Gostje so zapretili že v peti minuti – po izvedenem kotu je bil v kazenskem prostoru najvišji Duvan Zapata, njegov strel z glavo pa je končal visoko nad vrati. V 12. minuti je bil nevaren tudi slovenski reprezentant Josip Iličić, po natančni podaji je streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa je šla mimo gola.

V 16. minuti pa so gostje proslavili prvi gol, potem ko je bil Zapatov poskus neustavljiv. Alejandro Gomez je podal v kazenski prostor, Duvan Zapata pa je streljal v spodnji desni kot (0:1).

Duvan Zapata je povedel Atalanto v vodstvo. Foto: Reuters

Drugi polčas je Juventus bolje začel, po igri nogometaša Atalante Martena de Roona v kazenskem prostoru z roko pa je sodnik pokazal na belo točko. To je v 55. minuti zanesljivo izvedel Cristiano Ronaldo. Portugalski zvezdnik je bil nato blizu zadetka dvakrat, a je oba njegova poskusa od blizu odlično ubranil Pierluigi Gollini.

Atalanta je še naprej poskušala, Ruslan Malinovski je v 75. minuti poskusil s strelom, ki je končal nekaj centimetrov mimo okvirja vrat. Šest minut pozneje pa je Ukrajinec iz podobnega položaja zadel za vnovičen prevzem vodstva gostov. Podal mu je Luis Muriel, z vrha kazenskega prostora je streljal silovito (1:2).

V 90. minuti pa je Gonzalo Higuain priigral novo odlično priložnost svoji ekipi, ko je žoga v roko v kazenskem prostoru zadela Muriela. Ronaldo je brez težav vpisal gol za novo izenačenje (2:2) in preprečil prvi domači poraz Juventusa proti Atalanti po 31 letih.

Šest krogov pred koncem prvenstva Atalanta za staro damo tako še naprej zaostaja devet točk. Bergamčani so predtem v Serie A in Ligi prvakov slavili kar 11-krat zapovrstjo!

Gasperini: Kaj naj storimo, naj si odrežemo roke?

Analiza sodniških odločitev je pokazala, da sta bili obe 11-metrovki dosojeni pravilno, a se okoli prve, pri kateri je žoga v roko zadela Martena de Roona, še vedno krešejo mnenja. Dogodke je na novinarski konferenci po tekmi komentiral tudi trener Atalante Gian Piero Gasperini: "V drugih prvenstvih takšne interpretacije tega pravila ni, v Italiji pa je pravilo takšno od začetka sezone. Ni prizadelo samo nas. Toda, kaj naj storimo, naj si odrežemo roke? Za hrbet dajejo roke otrokom, ko jih učijo preigravati ..."

Gasperini je ocenil, da so njegovi varovanci odigrali zelo dobro tekmo: "Od fantov sem zahteval pravi pristop tudi v luči prihajajočih izzivov v Ligi prvakov, v kateri bomo srečali ekipe na takšni ravni. Želel sem tudi ugotoviti, kako igrajo skupaj Zapata, Gomez in Iličić. Zadovoljen sem s tem, kar so prikazali. Zelo sem zadovoljen s predstavo, žal pa mi je, da nismo zmagali. Vseeno bi bilo nerealno razmišljati o naslovu, čeprav bi se Juventusu z zmago približali na šest točk. Mislim, da Juve nikakor ne bi mogel več izgubiti 'scudetta'."

Lazio je na domači zelenici izgubil, boljši je bil Sassuolo (1:2). Foto: Reuters

Slab niz Lazia se nadaljuje
Drugouvrščeni Lazio je izgubil še tretjič zapored, tokrat je bil od njega boljši Sassuolo z 2:1. Sassuolo je zmagal četrtič zapored, neporažen pa je že šest srečanj.

Rimljani so tekmo začeli zelo dobro in po zadetku Luisa Alberta v 33. minuti povedli. Uvod v drugi polčas je pripadel gostom, v 52. minuti je izenačil Giacomo Raspadori. V prvi minuti sodnikovega podaljška je za zmago zadel Francesco Caputo.

Prvi pozitivni primer po nadaljevanju Serie A
Parma je sporočila, da je bil na zadnjih testih en član kluba pozitiven na novi koronavirus. Pri Parmi, pri kateri igra tudi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, so po protokolu italijanskih oblasti pozitivno osebo izolirali od drugih predstavnikov kluba.

To je prvi pozitivni test v italijanskem nogometu po ponovnem zagonu pred mesecem dni. Dodali so še, da so bili ponovljeni testi nogometašev in predstavnikov kluba negativni, vseeno pa so vse osamili v klubskem središču za trening. Za zdaj bodo lahko vsi pod stalnim nadzorom nadaljevali dejavnosti v pripravi na naslednjo tekmo. To bo Parma odigrala v nedeljo proti Bologni.