Josip Iličić navdušuje s svojimi predstavami. Foto: EPA

Milan je kljub porazu (drugemu v prvenstvu) prvi del sezone končal na prvem mestu. Zasledovalec Inter je namreč le remiziral proti Udineseju (0:0).

Mario Mandžukić je debitiral za Milan. 34-letni Hrvat je podpisal pogodbo do konca sezone z možnostjo podaljšanja. Mandžukić se je vrnil v italijanski nogomet, pet let je branil barve Juventusa, nazadnje pa je igral za ekipo al-Duhail iz Katarja. Foto: EPA

Atalanta narekovala ritem igre
Milan je v tekmo vstopil odločneje, Atalanta pa je po desetih minutah prevzela vajeti igre v svoje roke, v prvem polčasu je bila podjetnejša in boljša.

V 18. minuti so imeli dvojno priložnost, najprej je Donnarumma ubranil strel Hateboerju, nato je z močnim strelom z okoli 17 m poskusil Josip Iličić, njegov poskus pa je končal nekaj centimetrov mimo okvirja vrat.

Odlično igro je Atalanta kronala z golom v 26. minuti. Gosens je z okoli 18 m poslal predložek pred vrata, ob slabi obrambi Kaluluja je Cristian Gabriel Romero z glavo zabil nizko po sredini gola.

Slovenski reprezentant je povzročal veliko preglavic milanski obrambi, v 38. minuti je priboril svoji ekipi prosti strel z vrha kazenskega prostora. Izvedel ga je sam, našel je luknjo v živem zidu, a na mestu je bil vratar Milana Donnarumma.

Iličić natančen pri izvajanju 11-m
Po vrnitvi na zelenico je Kessie znotraj kazenskega prostora storil prekršek nad Iličićem, ki se je znašel na tleh, sodnik je pokazal na belo točko. Čeprav je bil Donnarumma blizu žogi, pa je Josip Iličić 11-metrovko izvedel dovolj močno in natančno, da je povišal vodstvo Atalante.

Josip Iličić z enajstmetrovke zabil gol Milanu

V 61. minuti je bil Iličić znova v ospredju, sprožil je dolgo podajo pred kazenska vrata, tam je bil Zapata, ki je poskusil z glavo doseči gol, a je njegov poskus končal nad golom. V 74. minuti je Zapata zadel še vratnico.

V 70. minuti je Stefano Pioli v upanju na preobrat izvedel dvojno menjavo, vstopila sta hrvaška nogometaša Ante Rebić in Mario Mandžukić. Ta je takoj sprožil strel in to je bil prvi strel v okvir vrat za Milan na tekmi.

A upanje Milana je kmalu skopnelo. V 77. minuti je Atalanta namreč po podaji Romera pred vrata, kjer je Zapata zanesljivo opravil z Donnarummo iz oči v oči, proslavljala povišanje vodstva (0:3).

Handanović remiziral proti nekdanji ekipi
Milanov mestni tekmec Inter ni izkoristil spodrsljaja rdeče-črnih. Samir Handanović je s svojo ekipo gostoval v Vidmu pri nekdanjem klubu. Branil je vso tekmo, gola ni prejel, a tudi njegovi soigralci niso premagali vratarja domačih, tako da je ostalo pri 0:0.

Razburljiva je bila tekma med Romo in Spezio (4:3). Favorizirani Rimljani so s precej težavami zmagali, potem ko so gosti v 90. minuti z zadetkom Danieleja Verdeja še izenačili na 3:3. A v sodnikovem dodatku je nato Romi tri točke vendarle zagotovil Lorenzo Pellegrini.

Verjetno brez gledalcev do konca sezone

Kot je za Rai povedal italijanski minister za šport Vincenzo Spadafora, je zelo verjetno, da v tej sezoni zaradi pandemije covida-19 sploh ne bo navijačev na športnih prireditvah, tudi na tekmah Serie A ne. "Mislim, da je malo verjetno, da bomo v tej sezoni videli odprte stadione. Zdajšnji vladni dekret se izteče marca, ampak mislim, da se moramo osredotočiti na to, da se šport še naprej izvaja. Šele potem bomo morebiti lahko razmišljali o odprtju športnih prizorišč za gledalce."

Juventus boljši od Bologne
Juventus je v nedeljo gostil Bologno in prvi polčas zasluženo dobil z 1:0, ko je zadel Arthur v 15. minuti. V drugem polčasu je tudi Bologna prišla do kar nekaj lepih priložnosti, a je zmago Torinčanov v 71. minuti potrdil Weston McKennie, ki je zadel s strelom z glavo.