Mario Mandžukić, Paulo Dybala, Cristiano Ronaldo in Emre Can proslavljajo drugi zadetek Juventusa. Foto: Reuters
Mario Mandžukić
Mario Mandžukić je v svojem slogu, z glavo, zabil za 1:1. Foto: Reuters
Dries Mertens
Dries Mertens (levo) in soigralci se veselijo vodilnega gola v Torinu. Foto: Reuters
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov in Federico Fazio - strelca drugega in tretjega gola Rome. Foto: Reuters

Juventus je s sedmo zaporedno zmago prednost pred Neapeljčani na vrhu lestvice povečal na šest točk.

Neapeljčani so bolje začeli tekmo. Že v 6. minuti je Piotr Zielinski zadel zunanji del desne vratnice Wojciecha Szczesnyja. Nato pa v deseti minuti vodstvo gostov. Leonardo Bonucci je slabo podal žogo izpred svojih vrat, tako da je do nje prišel Allan, ki je v kazenskem prostoru našel vtekajočega Joseja Callejona. Ta je podal na drugo stran, kjer je Dries Mertens žogo z nekaj metrov poslal v mrežo.

Ronaldo podal, Mandžukić izenačil z glavo
Juventus je izenačil v 26. minuti. Cristiano Ronaldo je na levi strani iz igre vrgel Elseida Hysaja, nato pa podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Mandžukić žogo z glavo pospravil v mrežo. Malo pozneje je Ronaldo silovito sprožil s prostega strela, David Ospina je projektil s skrajnimi močmi ubranil. Polčas se je tako končal z 1:1.

Ronaldo v vratnico, Mandžukić v polno
Juventus je v 49. minuti dosegel drugi gol. Ronaldo je sprožil z roba kazenskega prostora, žoga se je od vratnice odbila nazaj v polje – do Mandžukića, ki jo je z nekaj metrov poslal v nebranjeni del mreže za 2:1.

Rui prejel rdeči karton
Položaj Napolija se je še poslabšal v 58. minuti, ko je Mario Rui zaradi ostrega prekrška nad Paulom Dybalo prejel še drugi rumeni karton, kar je pomenilo predčasni odhod v slačilnico. Kljub igralcu manj je Napoli v 71. minuti prišel do velike priložnosti, a je Szczesny ubranil poskus Callejona.

Bonucci zapečatil usodo Napolija
Vseh dvomov o zmagovalcu je bilo konec v 76. minuti. Po podaji Miralema Pjanića iz kota je bil v skoku najvišji Ronaldo, ki je žogo podaljšal na drugo vratnico, kjer jo je Bonucci pospravil v mrežo.

Še končna statistika: posest žoge 53:47, streli 14:8, v okvir vrat 8:4 – vse za Juventus.

Roma dobila rimski derbi
Pred tem je Roma na rimskem derbiju s 3:1 premagala Lazio. Mož odločitve je bil Aleksandar Kolarov, ki je v 71. minuti zadel s prostega strela za 2:1. Kolarov je po prekršku Milana Badlja izvajal prosti strel z roba kazenskega prostora in žogo skozi živi zid, v katerem se je umaknil Edin Džeko, poslal za hrbet Thomasa Strakoshe.

Pellegrini zadel s peto
Pred tem so "sinovi volkulje" povedli v 45. minuti, ko je Edin Džeko po dolgi podaji vratarja Robina Olsena dobil zračni dvoboj in žogo poslal v kazenski prostor, kjer sta tako vratar Strakosha kot tudi branilec Martin Caceres slabo posredovala, tako da je do žoge prišel Lorenzo Pellegrini, ki je vstopil v 37. minuti, in jo s hrbtom obrnjen proti vratom poslal v nebranjeni del mreže.

Fazio se je za napako odkupil
Lazio je izenačil v 67. minuti, ko je Federico Fazio napravil veliko napako in žogo podaril Ciru Immobileju, ta pa je nato sam stekel proti Olsenu in ga z diagonalnim strelom v malo mrežico tudi matiral. Po zmagovitem zadetku Kolarova je Roma zmago potrdila v 86. minuti. Pellegrini je podal s prostega strela z desne strani, v kazenskem prostoru pa je bil Fazio najvišji z glavo. Zadetek je sodnik Rocchi priznal po ogledu videoposnetka.

Še končna statistika: posest žoge 56:44 za Lazio, streli pa 10:9 za Romo, v okvir vrat 7:4.

7. krog:
JUVENTUS - NAPOLI 3:1 (1:1)
Mandžukić 26., 49., Bonucci 76.; Mertens 10.
: Rui 58./Napoli

Juventus: Szcsesny, Cancelo , Bonucci , Chiellini, Sandro , Can (61./Bentancur), Pjanić, Matuidi, Dybala (64./Bernardeschi), Mandžukić (84./Caudrado), Ronaldo.

Napoli: Ospina, Rui , Albiol, Koulibaly , Hysaj , Hamšik (70./Ruiz), Allan, Callejon, Insigne , Zielinski (61./Malcuit), Mertens (61./Milik).

Sodnik: Luca Banti

ROMA - LAZIO 3:1 (1:0)
Pellegrini 45., Kolarov 71., Fazio 86.; Immobile 67.

Roma: Olsen , Santon, Fazio, Manolas, Kolarov, De Rossi (74./Cristante), Nzonzi, Florenzi (83./Jesus), Pastore (37./Pellegrini ), El Shaarawy, Džeko .

Lazio: Strakosha, Felipe, Acerbi, Caceres, Lulić (82./Caicedo), Milinković-Savić, Leiva, Parolo (54./Badelj ), Marušić, Immobile, Alberto (53./Correa).

Sodnik: Gianluca Rocchi

INTER - CAGLIARI 2:0 (1:0)
Martinez 12., Politano 89.
Handanović je vso tekmo branil za Inter.

BOLOGNA - UDINESE 2:1 (1:1)
Santander 42., Orsolini 82.; Pussetto 32.

CHIEVO - TORINO 0:1 (0:0)
Zaza 88.
Birsa je igral do 67. minute, Cesar (oba Chievo) je sedel na klopi.

FIORENTINA - ATALANTA 1:0 (0:0)
Veretout 63./11-m
Iličić (Atalanta) je sedel na klopi.

FROSINONE - GENOA 1:2 (1:2)
Ciano 41./11-m; Piatek 33., 36.
Krajnc (Frosinone) in Vodišek (Genoa) sta sedela na klopi.

PARMA - EMPOLI 1:0 (1:0)
Gervinho 33.
Štulac (Parma) in Zajc (Empoli) sta igrala vso tekmo. Zajc je v 44. minuti stresel vratnico.

SASSUOLO - MILAN 1:4 (0:1)
Kessie 39., Suso 50., 94., Castillejo 60.; Djuričić 69.

SAMPDORIA - SPAL 2:1 (1:1)