Jasmin Kurtić je bil junak v Ferrari. Foto: EPA

Rimljani, ki so v uvodnih dveh krogih osvojili štiri točke, so povedli v 17. minuti. Nenad Tomović je v kazenskem prostoru zaustavil žogo z roko, sodnik Gianpaolo Calvarese si je odšel ogledat posnetek ob stransko črto in pokazal je na belo točko. Sijajni napadalec Ciro Immobile je z desno nogo zatresel mrežo.

Kurtić je v 92. minuti z natančnim diagonalnim strelom odločil tekmo na stadionu Paolo Mazza. Foto: EPA

Vratar gostiteljev Etrit Berisha je preprečil še višje vodstvo Lazia v prvem polčasu. Luis Alberto in Felipe Caicedo sta zapravila veliki priložnosti.

V 63. minuti je po podaji iz kota Tomović v kazenskem prostoru z glavo zaposlil Andero Petagno, ki je z volejem z levico zatresel mrežo.

Odločitev je padla v 92. minuti. Gostje so najprej blokirali strel Francesca Vicarija s 15 metrov, žoga se je odbila do Kurtića, ki je s 13 metrov z desnico ukanil Thomasa Strakosho.

Inter edini z maksimalnim izkupičkom
Nogometaši Interja se veselijo idealnega začetka, saj so še na tretji tekmi Serie A vknjižili tri točke. Ključna dogodka na San Siru sta se zgodila v prvem polčasu. V 35. minuti sta se brez žoge v besedni obračun ujela Antonio Candreva in Rodrigo De Paul. Nogometaš Interja je najprej stegnil roko proti igralcu Udineseja, ta je prijel za vabo in udaril Candrevo, ta se je zvrnil po tleh, De Paul pa je prejel rdeči karton.

Stefano Sensi je zadel iz zelo težkega položaja. Foto: EPA

Sensi zabil z glavo
Minuto pred koncem prvega polčasa je bil dosežen edini gol. Po desni strani je prodrl Diego Godin in v osrčje kazenskega prostora poslal oster predložek, ki ga je z glavo ujel Stefano Sensi in preusmeril v mrežo.

Juventus le do točke
Serijski prvak Juventus je remiziral pri Fiorentini (0:0). Juventus je imel sicer več žoge v svoji posesti (55-45), a nevarnejši so bili gostitelji (streli 16:5, streli v okvir vrat 8:4, koti 10:0).