Cristiano Ronaldo je v 61. minuti s sijajnim prostim strelom povišal na 3:1. Foto: Reuters

Juventus je proti Torinu povedel že v 3. minuti z zadetkom Paula Dybale, ki je lepo "slalomiral" v kazenskem prostoru. Na 2:0 je v 29. minuti po protinapadu ter prodoru in podaji Cristiana Ronalda povišal Juan Cuadrado.

Andrea Belotti je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa znižal z 11-metrovke, potem ko je v kazenskem prostoru z roko igral Matthijs de Ligt.

V 61. minuti se je med strelce tako kot Dybala na četrti tekmi zapored vpisal tudi Ronaldo. To je bil njegov prvi zadetek s prostega strela v 43 poskusih v dresu Juventusa. Streljal je čez živi zid v zgornji kot. Portugalec ima sicer v tej sezoni 25 ligaških golov, štiri manj od najboljšega strelca Cira Immobileja (Lazio).

V 87. minuti je za končnih 4:1 avtogol prispeval rezervist Koffi Djidji po predložku Douglasa Coste. Torino je že 12 tekem zapored brez zmage na mestnih derbijih.

Mojstrovina Ronalda s prostega strela na mestnem derbiju v Torinu

Buffon prehitel Maldinija
42-letni Gianluigi Buffon je prvič v letu 2020 stal med vratnicama na prvenstveni tekmi in postavil nov rekord po nastopih v elitni italijanski ligi, saj je zbral že 648 nastopov, enega več od dozdajšnjega rekorderja, legendarnega branilca Milana Paola Maldinija. Buffon, ki je debitiral v Serie A leta 1995, bo tudi v prihodnji sezoni branil za Juventus.

Zlatan Ibrahimović je na Olimpicu v 34. minuti zadel z 11-metrovke. Foto: EPA

Prvi domači poraz Lazia
Lazio proti Milanu ni mogel računati na kaznovana Immobileja in Felipeja Caiceda (skupaj sta dosegla 37 zadetkov), pri gostih pa se je v začetno postavo prvič po 8. marcu vrnil Zlatan Ibrahimović. Rimljani so doživeli prvi domači poraz v tej sezoni.

Rdeče-črni so povedli iz svoje prve prave priložnosti v 23. minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel Hakan Calhanoglu. Žoga je v mrežo zletela v loku, potem ko jo je preusmeril Marco Parolo.

V 31. minuti je bil zadetek Ibrahimovića razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, tri minute pozneje pa je švedski napadalec vendarle povišal na 2:0 z 11-metrovke. Z roko je v kazenskem prostoru igral Stefan Radu.

Musa Barrow je odločil na San Siru. Foto: Reuters

Končni izid je v 59. minuti iz bližine z leve strani postavil Ante Rebić, ki je zamenjal Ibrahimovića. Osamljenega pred vrati ga je lepo našel Giacomo Bonaventura.

Lazio, ki je prejšnjo sredo izgubil že v Bergamu proti Atalanti (3:2), zdaj zaostaja sedem točk za vodilnim Juventusom in težko je verjeti, da bi mu lahko v zadnjih osmih krogih uspelo ujeti in prehiteti Torinčane. Milan po premoru zaradi pandemije novega koronavirusa še ni klonil.

Inter po porazu za Juventusom zaostaja že za 11 točk
V nedeljo se je od boja za naslov dokončno poslovil Inter, ki je na svojem stadionu z 1:2 izgubil proti Bologni. Milančani so povedli v 22. minuti prek Romeluja Lukakuja in imeli zlato priložnost za povišanje izida, a je Lautaro Martinez v 57. minuti zapravil enajstmetrovko. Ob tem je bil izključen še gostujoči vezist Roberto Soriano.

18-letni Gambijec Musa Juwara je kljub številčni premoči Interja izenačil izid v 74. minuti, nato pa je četa Antonia Conteja ostala brez Alessandra Bastonija, ki je prejel drugi rumeni karton. Kazen je sledila le tri minute pozneje, ko je končni izid postavil še en Gambijec, 21-letni Musa Barrow z natančnim diagonalnim stelom z levico. Samir Handanović je branil vso tekmo.

Bologna z igralcem manj šokirala Inter

Iličić in Birsa igrala v drugem polčasu
Atalanta je v pokoronski dobi slavila še petič zapored, tokrat na gostovanju na Sardiniji pri Cagliariju (0:1). Edini zadetek je v 27. minuti iz najstrožje kazni dosegel Luis Muriel. Ob tem je bil izključen nogometaš Cagliarija Carboni. Josip Iličić (Atalanta) je igral od 60. minute, Valter Birsa (Cagliari) pa od 67.

Evrogol Insigneja za poglobitev krize pri Romi
Na nedeljski večerni tekmi je Napoli premagal Romo z 2:1 in jo ujel na petem mestu. Rimljani so doživeli že tretji zaporedni poraz in po dolgem premoru nikakor ne najdejo prave forme.

Neapeljčani so povedli v 55. minuti, ko je Mario Rui z leve strani poslal natančen predložek pred vrata, Jose Callejon pa je z drsečim štartom s petih metrov potisnil žogo v mrežo.

Nova zmaga Atalante

Pet minut zatem je Henrik Mhitarjan krenil v protinapad. S polovice igrišča je neoviran pritekel do kazenskega prostora gostiteljev in nato z močnim strelom z desno nogo z 20 metrov ukanil Alexa Mereta.

Odločitev je padla osem minut pred koncem, ko je Lorenzo Insigne dosegel pravi evrogol. Na levi strani kazenskega prostora si je naravnal žogo na desnico in jo zavrtinčil v malo mrežico, Pau Lopez v vratih Rome je bil prekratek.