Mario Pašalić je v Serie A dosegel sedem golov. Foto: EPA

Prav najboljši slovenski vezist je bil v središču pozornosti v 7. minuti, ko je poslal lepo diagonalno podajo mimo treh gostujočih igralcev. Žoga je v kazenskem prostoru prišla do Maria Pašalića, ki je prvič ugnal gostujočega vratarja Sergia Romera. 26-letni hrvaški reprezentant je drugič zatresel mrežo pet minut pozneje, ko si je izmenjal dvojno podajo z Luisom Murielom.

Gasperini v Bergamu do leta 2024

Atalanta se je dogovorila s trenerjem Gianom Pierom Gasperinijem za podaljšanje pogodbe do junija leta 2024 z možnostjo podaljšanja še za eno leto.

Mreža gostov je mirovala do 57. minute. Takrat se je med strelce vpisal Nizozemec Teun Koopmeiners. Končni izid je deset minut pozneje postavil Pašalić, ki je dopolnil hat trick. To je bil njegov sedmi gol v letošnji sezoni Serie A. Prvi strelec je sicer z 12 zadetki Srb Dušan Vlahović, ki je za Fiorentino zadel tudi proti Sampdorii (3:1).

Iličić je igral do 77. minute. Pri Venezii je Domen Črnigoj vstopil v igro v 46. minuti. Atalanta, ki je v prvenstvu neporažena že od 3. oktobra.

Milan le še točko za Napolijem
Genoa ni imel nobene možnosti proti Milanu (0:3). Med strelce sta se vpisala Zlatan Ibrahimović v deseti ter Junior Messias v 45. in 61. minuti. Milan ima zdaj 35 točk, točko več od Interja in eno manj od vodilnega Napolija, ki je na gostovanju pri Sassuolu remiziral (2:2).

Fabian Ruiz in Dries Mertens sta za Neapeljčane zadela v 51. in 60. minuti, gola za domače pa sta prispevala Gianluca Scamacca v 72. in Gian Marco Ferrari v 89. minuti. V sodniškem dodatku so se domači veselili celo zmagovitega zadetka, a so sodniki po pregledu z VAR dosodili prekršek.

Bologna je premagala Romo z 1:0, edini zadetek je v 35. minuti dosegel Mattias Svanberg.

15. krog:
ATALANTA - VENEZIA 4:0 (2:0)
Pašalić 7., 12., 67., Koopmeiners 57.
Iličić (Atalanta) je igral do 77. minute. Črnigoj (Venezia) je igral od 46. minute.

FIORENTINA - SAMPDORIA 3:1 (3:1)
Callejon 24., Vlahović 33., Sottil 45.; Gabbiadini 15.

VERONA - CAGLIARI 0:0

SALERNITANA - JUVENTUS 0:2 (0:1)