Sergi Darder je povišal na 2:0 tik pred odmorom. Foto: Reuters
Maxwel Cornet in Zlatan Ibrahimović
Maxwel Cornet je povzročal velike težave obrambi PSG-ja, Zlatan Ibrahimović pa tokrat ni imel svojega večera. Foto: EPA

Parižani v Ligue 1 niso klonili vse od marca 2015 v Bordeauxu (2:3) ali rekordnih 36 tekem. Rekord v eni sezoni tako ostaja v lasti Nantesa, ki v sezoni 1994/95 ni izgubil uvodnih 32 tekem. Vseeno je le še vprašanje časa, kdaj bo PSG potrdil naslov prvaka, saj ima kar 23 točk naskoka pred Monacom, ki je le remiziral z Nantesom (0:0).

Motivirani gostitelji so povedli v 13. minuti, ko je Alexandre Lacazette sijajno zaposlil Maxwela Corneta, ki je z leve strani prodrl v kazenski prostor in matiral Kevina Trappa. Nemški čuvaj mreže je imel ogromno dela v prvem polčasu. Klonil je v sodnikovem dodatku prvega dela, ko je Sergi Darder po podaji Rafaela mojstrsko preigral Thiaga Silvo in povišal na 2:0.

Na začetku drugega dela je vstopil Javier Pastore, ki je poživil igro gostov. V 51. minuti si je izmenjal dvojno podajo z Edinsonom Cavanijem, odbita žoga pa je nato prišla do Lucasa Moure, ki je z levico znižal prednost Lyona.

Do konca tekme je imel Lyon še nekaj lepih priložnosti in na koncu se je zasluženo veselil velikih treh točk. PSG je imel večjo posest (43:57 %), vendar so imeli gostitelji več strelov na vrata (14:6), v okvir vrat (7:3) in kotov (6:2).

Pri Parižanih se je zelo poznala odstotnost poškodovanih Angela di Marie in Marca Verrattija.