Robert Lewandowski je bil neustavljiv na Volkswagen Areni. Foto: Reuters
Nasmešek se je vrnil na obraz Nika Kovača. Foto: Reuters
Arjen Robben je prejel dva rumena kartona in lahko se je le držal za glavo. Foto: Reuters
Jadon Sancho je že v 3. minuti napovedal novo zmago Borussie. Foto: Reuters
Izvrstni napadalec Luka Jović je v petek zvečer kar petkrat zatresel mrežo Fortune. Foto: EPA
Bayern v Wolfsburgu prekinil krizo

Dva tedna odmora sta prišla v idealnem trenutku za Bavarce. Po štirih tekmah brez zmage (Augsburg, Hertha, Ajax, Borussia Mönchengladbach) je bila kriza očitna in vodstvo kluba je na petkovi nenavadni novinarski konferenci 32 minut kritiziralo zapise medijev in napovedalo celo tožbe. Trojček gostovanj bo odločal o nadaljnji usodi Kovača in začetek je bil uspešen, v torek sledi srečanje Lige prvakov v Atenah, nato pa še tekma v Mainzu.
Lewandowski znova v pravi formi
Že od prve minute je bilo zaznati velik motiv pri serijskih nemških prvakih. Bruno Labbadia se je pričakovano odločil za obrambno taktiko in vratar Koen Casteels je imel veliko dela. Še posebej se je izkazal v 24. minuti, ko je najprej odbil strel Arjena Robbna, nato pa akrobatsko rešil z golove črte še poskus Lewandowskega.
Po pol ure igre je Mats Hummels s polovice igrišča sijajno podal v prazen prostor, Lewandowski je stekel v pravem trenutku, si naravnal žogo na desno nogo in jo med nogama Casteelsa poslal v mrežo. Dve minuti zatem je zapretil James z desetih metrov, a je Casteelsu žogo uspelo odbiti v kot. V prvem polčasu so bili gostitelji nemočni.
Velika neumnost Robbna
Wolfsburg je drugi polčas začel katastrofalno. V 49. minuti je Niklas Süle poslal dolgo žogo v kazenski prostor, branilec William pa jo je želel vrniti vratarju Casteelsu, a je to storil zelo slabo. Lewandowski je prestregel žogo, preigral Casteelsa in povišal na 0:2. Bavarci so bili razred zase in vse je kazalo na gladko zmago, ko je Robben naredil veliko neumnost. Tik pred odmorom je prejel rumeni karton zaradi simuliranja v kazenskem prostoru, v 57. minuti pa je stopil na gleženj Elvisa Rexhbecaja in sodnik Guido Winkmann ga je izključil.
Weghorst vlil upanje
Labbadia, ki je leta 1994 postal nemški prvak z Bayernom, je takoj poslal v igro Daniela Ginczeka in Admirja Mehmedija. Gostitelji so zaigrali precej napadalneje in bili nagrajeni v 63. minuti, ko je Wout Weghorst zadel iz bližine po lepem prodoru Mehmedija po desni strani.
James potrdil zmago Bayerna
Domači navijači so vstali s sedežev in upali na izenačenje. V ključnem trenutku je Lewandowski lepo našel Jamesa, ki je z enajstih metrov zadel z levo nogo. V zadnjih minutah Wolsburg tudi z igralcem več ni zmogel preobrata.
"Pred tekmo smo bili pod velikim pritiskom in zares smo igrali dobro. Igralci so grizli za tri točke in točno to pričakujem od njih. Lewandowski je pred vrati izjemen in ključen za nas. Nisem jezen na Robbna, saj je nesrečno prišlo do izključitve. Wolfsburg ni imel veliko priložnosti tudi z igralcem več," je bil zadovoljen Kovač.
Dortmundčani še naprej blestijo
Stuttgart je med reprezentančnim premorom zamenjal trenerja. Markus Weinzierl je zamenjal Tayfuna Korkuta. Debitiral je proti dortmundski Borussii, ki je v sijajni formi. Gostitelji so bili popolnoma nemočni (0:4).
Že v 3. minuti je Jadon Sancho učinkovito zaključil protinapad. Marco Reus, ki je podal za prvi gol, je sredi prvega polčasa povišal na 0:2 z diagonalnim strelom z desno nogo. Dve minuti zatem si je zvezdnik Stuttgarta Benjamin Pavard privoščil neverjetno napako. S prostega strela je podal naravnost na nogo Reusa, ki je le še podaljšal do Paca Alcacerja. Najboljši strelec Bundeslige je stekel sam proti vratom in mojstrsko lobal Rona Roberta Zielerja. Nadaljevanje je bilo le še formalnost. Končni izid je postavil rezervist Maximilian Philipp pet minut pred koncem.
"V prvem polčasu smo igrali odlično. Pritisk po celotnem igrišču je deloval brezhibno, nato nam ni šlo vse po načrtih. Seveda sem zadovoljen s predstavo," je bil nasmejan trener črno-rumenih Lucien Favre.