Manchester City je z uspehom v Londonu ohranil stik z vodilnim Liverpoolom, ki pa ima kljub tekmi manj kar pet točk prednosti. V torek prvaki Anglije doma v okviru Lige prvakov gostijo Atalanto z Josipom Iličićem. Foto: Reuters

Angleški prvaki so se po oktobrskem reprezentančnem predahu podali v London k presenečenju sezone. Crystal Palace je namreč po 8. krogu zasedal visoko šesto mesto, pri čemer je bližje vodilnemu kvartetu kot zlati sredini Premier lige. Zasedba Roya Hodgsona se je dobro upirala, a nato klonila pred dvema hitrima udarcema izbrancev Pepa Guardiole. V 39. minuti je Bernardo Silva z desne strani z dobro odmerjenim predložkom našel glavo Gabriela Jesusa, ki je še z natančnejšim strelom in od vratnice matiral Wayna Hennesseyja.

David Silva z volejem med nogami Hennesseyja
Londonsko občinstvo še ni dobro zadihalo, ko je bil zaostanek že podvojen. Bliskovit prenos igre do roba kazenskega prostora, kjer je Raheem Sterling s premeteno podajo zaposlil Davida Silvo, ki je z volejem med nogami premagal vratarja Crystal Palacea.

Dve tipično učinkoviti akciji Manchester Cityja, ki je tudi v nadaljevanju dominiral in nizal priložnosti, a se Hennessey ni več pustil premagati, večer je končal z osmimi obrambami. Na drugi strani je tudi Ederson z obrambama preprečil kakšen dvom o zmagi prvakov, ki so se hitro vrnili na 2. mesto Premier lige.

Leto dni po tragediji je Leicester City s preobratom ugnal Burnley in potrdil, da se bo letos potegoval prav za najvišja mesta v Premier ligi. Foto: Reuters

Leto dni od smrti lastnika senzacionalnih prvakov
Veliko pozornosti je bilo usmerjene v Leicester, kjer mineva natanko leto dni od tragične helikopterske nesreče, v kateri je med peterico ljudi umrl tudi lastnik kluba Vichai Srivaddhanaprabha, pod vodstvom katerega se je vzpostavil zdaj močni in neugodni Leicester City. Vrhunec lisic pod vodstvom Tajca je bil seveda senzacionalni naslov nogometnega prvaka Anglije v sezoni 2015/16.

Lisice so gostile Burnley, ki pa je začel bolje in povedel prek Chrisa Wooda v 26. minuti. Sledil je preobrat, ki ga je z izenačenjem ob izteku 1. polčasa tlakoval kdo drug kot prvi strelec Jamie Vardy – oba zadetka sta bila dosežena z glavo po natančnih predložkih s strani. Sredi 2. polčasa je za zmagoviti gol poskrbel Youri Tielemans, ki je pometel s pajčevino.

V končnici je prišlo do drame, saj so gostje mislili, da je Woods izenačil v 82. minuti, a so sodniki po ogledu videoposnetka odločili, da je Burnleyjev napadalec podrl branilca Jonnyja Evansa, četudi je bil videti trk povsem naključen. Sporna odločitev, ki pa je omogočila Leicestru slavje ob žalostni obletnici in začasni skok na 2. mesto.

Kaos na novem stadionu Tottenhama. Ob poznem izenačenju Spursov je po dolgem čakanju VAR pokazal, da ni gol, a sodnik Kavanagh je pokazal na sredino in priznal zadetek za 1:1. Foto: Reuters

Alonso strl odpor Dubravke
Prav tako 17 točk ima po novem Chelsea, ki je z 1:0 ugnal Newcastle. Junak je bil Marcos Alonso, ki je v 73. minuti z natančnim diagonalnim strelom le ukanil razpoloženega čuvaja mreže Martina Dubravko, ki je predtem zbral šest obramb.

Tehnična napaka, da VAR gola ne prizna?
VAR je v 9. krogu angleškega prvenstva igral pomembno vlogo, zlasti na tekmi Tottenham – Watford. Delle Alli se je v 86. minuti ob pritisku in nevarni akciji dotaknil vratarja Bena Fosterja in še z ramo žoge. Videosodniki so sprva objavili, da gol ne velja, kar so videli tudi vsi prisotni na stadionu, a sodnik Chris Kavanagh ga je priznal in končalo se je z 1:1. Po tekmi so sporočili, da se je pojavila tehnična napaka.