Nogometaši Atalante so veliko zmago proslavili s 500 navijači, ki so pripotovali v Harkov. Foto: Reuters

V skupini C si je angleški prvak Manchester City že pred zadnjim krogom zagotovil prvo mesto, zanimivo pa je bilo v boju za drugo mesto, za katerega so se potegovali Šahtar, Dinamo in Atalanta. Bergamčani so z zmago v Harkovu prehiteli Ukrajince in bodo februarja nadaljevali sezono v Ligi prvakov. Zagrebčani bi se z zmago nad Cityjem uvrstili v osmino finala, a so po visokem porazu ostali tudi brez 1/16 finala Evropske lige.

Josip Iličić za Atalanto ni igral, saj se je poškodoval na sobotni tekmi proti Veroni (3:2) in še ni okreval.

Odločilni trenutek v 68. minuti
Tretja ekipa lanske Serie A je v Ligi prvakov izgubila uvodne tri tekme, a na koncu osvojila sedem točk in bo zimo preživela med najboljšimi 16 moštvi v Evropi. V zdajšnjem formatu tekmovanja je prva ekipa, ki je napredovala po treh začetnih porazih.

Goste, ki so dobro igrali že v prvem polčasu, je v vodstvo v 68. minuti popeljal Timothy Castagne. Sodniki so zadetek priznali po ogledu videoposnetka, saj je sprva kazalo na prepovedani položaj. V 77. minuti je bil pri domačih izključen Dodo, ki je udaril v obraz Rema Freulerja, zmago Atalante pa sta potrdila Mario Pašalić (80.) po nizkem prostem strelu z desne strani in Robin Gosens (94.) z volejem iz bližine.

Iličić bo spomladi igral v Ligi prvakov
Pet golov v Zagrebu - štirje v mreži Dinama

Hat-trick Jesusa v Zagrebu
Dinamo je proti Cityju sicer hitro povedel, ko je v 10. minuti mrežo atraktivno zatresel Dani Olmo, toda v 34. minuti je z glavo izenačil Gabriel Jesus, na začetku drugega polčasa zadel še dvakrat in utišal navijače na stadionu Maksimir. Končni izid je v 84. minuti postavil Phil Foden. Ker tekma zanje ni odločala o ničemer, so gostje nastopili s kombinirano postavo, na klopi sta bila med drugim Raheem Sterling in Kevin De Bruyne.

Naprej tudi Atletico
V skupini D je Atletico Madrid Jana Oblaka pomlad v Ligi prvakov potrdil z zmago z 2:0 nad Lokomotivom Moskvo. Bayer Leverkusen, ki je imel pred zadnjim krogom še možnosti, da prehiti Atletico, je doma izgubil proti Juventusu z 0:2. Ob koncu tekme sta se med strelce vpisala Cristiano Ronaldo in Gonzalo Higuain.

Poškodba Comana
Derbi večera je bil v skupini B v Münchnu, kjer je Bayern s 3:1 premagal Tottenham z Josejem Mourinhem. Oba kluba sta si sicer že prej zagotovila osmino finala, jasno je bilo tudi, kdo je prvi in kdo drugi.

Bavarci so predtekmovanje končali s popolnim izkupičkom šestih zmag. Ta dosežek je predtem uspel le šestim klubom, nazadnje madridskemu Realu pred petimi leti. Skupaj so dosegli 24 zadetkov, le enega manj kot rekordni PSG pred dvema letoma.

Pri nemških prvakih je Robert Lewandowski ostal na klopi, pri Tottenhamu v ekipi sploh ni bilo Harryja Kana. Zmago je zasenčila poškodba kolena strelca prvega zadetka Kingsleyja Comana, ki je zelenico v bolečinah zapustil v 27. minuti. Kako huda je poškodba, še ni znano.

Šok za Crveno zvezdo v 88. minuti
Tretje mesto in s tem nadaljevanje sezone v Evropski ligi si je priigral Olympiacos, ki je bil v neposrednem dvoboju z 1:0 boljši od Crvene zvezde.

V 88. minuti je domače navijače z 11-metrovke razveselil Youseff El Arabi, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral brazilski rezervist Jander. Beograjčanom bi bila za prezimitev v Evropi dovolj že točka, a priložnosti niso izkoristili. V 43. minuti so zastreljali strel z bele točke, Portugalec Tomane je zadel prečko.