Slavje navijačev Ferencvarosa pred stadionom v Budimpešti. Foto: Reuters

Dinamo Kijev je na povratni tekmi playoffa gostil Gent in ga premagal s 3:0. Tako je suvereno potrdil napredovanje, saj je tudi na prvem srečanju prejšnjo sredo v Belgiji zmagal, tedaj z 2:1. Verbič, ki je bil poleti poškodovan, je v Kijevu igral od 60. minute.

Ferencvaros se je v Budimpešti z Moldejem razšel brez zadetkov in napredoval po zaslugi večjega števila doseženih golov v gosteh. Na Norveškem je bilo namreč 3:3. Blažič je bil na obeh tekmah na zelenici od prve do zadnje minute.

Na povratnem srečanju so imeli več priložnosti norveški prvaki, ki so v 2. predkrogu končali pot Celja v Ligi prvakov (1:2). Rezervist Ola Brynhildsen je v končnici streljal za las mimo vrat.

Miha Blažič se veseli s soigralci. Foto: Reuters

Jasno je torej, da bo letos v najelitnejšem nogometnem tekmovanju od 20. oktobra do 9. decembra nastopalo kar šest slovenskih nogometašev.

Verbič je v Ligi prvakov že igral v sezoni 2016/17, ko je bil član Köbenhavna, Blažič pa bo to tekmovanje okusil prvič.

Dinamo Kijev se je v skupinski del nazadnje prebil pred štirimi leti. Ferencvaros, ki je v uvodnih treh predkrogih izločil Djurgarden, Celtic in zagrebški Dinamo, je med elito do zdaj nastopal le enkrat, v sezoni 1995/96. Zadnji madžarski klub, ki se je uvrstil v Ligo prvakov, je bil pred enajstimi leti Debrecen.

Ararat in Crvena zvezda se bosta pomerila na Cipru

Evropska nogometna zveza (Uefa) je zaradi kriznega stanja in vojaških spopadov med armenskimi in azerbajdžanskimi silami v Gorskem Karabahu četrtkovo tekmo 4. predkroga Evropske lige med Araratom Armenio in Crveno zvezdo iz Erevana preložila v Nikozijo na Cipru. Ararat je prejšnji teden z zadetkom v podaljšku doma z 1:0 izločil Celje.

Liga prvakov, 4. predkrog, povratne tekme, prvaki

Omonia - OLYMPIACOS 0:0 0:2

FERENCVAROS - Molde 0:0 3:3
Blažič (Ferencvaros) je igral vso tekmo.

MIDTJYLLAND - Slavia Praga 4:1 (0:1) 0:0
Kaba 65., Scholz 84./11-m, Onyeka 88., Dreyer 91.; Olayinka 3.

SALZBURG - Maccabi Tel Aviv 3:1 (2:1) 2:1
Daka 16., 68., Szoboszlai 45./11-m; Karzev 30.

Benjamin Verbič (levo) je prejšnji teden v Gentu igral od 66. minute. Foto: Reuters