Veselje nogometašev Manchester Uniteda v Torinu. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo je hladnokrvno zabil gol svojemu nekdanjemu klubu, a to ni bilo dovolj niti za točko. Foto: Reuters
Menedžer Manchester Uniteda Jose Mourinho je po zadnjem sodnikovem žvižgu s to gesto razburil nekaj nogometašev Juventusa, zlasti Leonarda Bonuccija. Ti so mu očitali nespoštovanje. Foto: Reuters
Kostas Manolas je že v 4. minuti srečanja zatresel mrežo CSKA-ja. Foto: Reuters
Lorenzo Pellegrini je po slabi uri igre odločil zmagovalca v Moskvi. Foto: Reuters
Slovenski sodnik Matej Jug je sodil na Allianz Areni v Münchnu, kjer je Bayern z 2:0 premagal AEK iz Aten, oba zadetka je dosegel Robert Lewandowski. Glavni sodnik iz Tolmina je gostiteljem po pol ure igre dosodil tudi 11-metrovko. Foto: Reuters
Madridski Real se je v Plznu znesel nad Viktorio. Foto: Reuters
Nogometaši Manchester Cityja svoje navijače razvajajo s številnimi goleadami. Tudi v sredo so dosegli kopico zadetkov, s kar 6:0 so premagali Šahtar iz Donecka. Gabriel Jesus (na fotografiji desno) je dosegel hat-trick. Foto: Reuters
CSKA z igralcem manj izgubil z Romo

Prvi polčas v Torinu ni postregel z veliko akcije, nekoliko nevarnejši so bili gostitelji, ki so po dobre pol ure igre zadeli okvir gola. Cristiano Ronaldo je v kazenski prostor poslal nizko podajo, Sami Khedira pa jo je z diagonalnim strelom poslal v vratnico.

Že predtem bi lahko Juventus povedel, a je odbitemu predložku Juana Cuadrada Unitedov vratar David De Gea preprečil pot v mrežo. Rdeči vragi so bili nenevarni za gol Wojciecha Szczesnyja, Juventusova obramba je zlahka krotila napade nasprotnika.

Bonucci podal, Ronaldo zadel
Tudi v nadaljevanju so nogometaši v črno-belem prevladovali na zelenici, premoč pa so okronali po dobri uri igre, ko je po bliskoviti akciji zadel Ronaldo. Leonardo Bonucci je v kazenski prostor poslal izjemen globinski predložek, portugalski superzvezdnik je "iz prve" matiral nemočnega De Geo, ki je lahko le s pogledom pospremil let žoge v mrežo.

De Gea neprestano pod pritiskom
Juventus je bil v naletu, takoj zatem se je moral De Gea izkazati po strelu Miralema Pjanića, v 75. minuti je po krasni akciji izjemno priložnost zapravil še Cuadrado. Kolumbijski reprezentant je po Ronaldovi kratki podaji s kakšnih 11 metrov povsem neovirano sprožil čez gol. Dve minuti pozneje je žogo z razdalje čez vrata poslal še Pjanić.

Velik preobrat rdečih vragov
Varovanci Joseja Mourinha so se vendarle otresli silovitega pritiska stare dame, malce so zadihali in končno za dalj časa žogo obdržali v svoji posesti. Nato se jim je pet minut pred iztekom rednega dela srečanja nasmehnila sreča – Blaise Matuidi je na robu kazenskega prostora podrl Paula Pogbaja, prosti strel pa je odlično izvedel rezervist Juan Mata in izenačil na 1:1.

Juventus je v izteku tekme kar nekoliko "zaspal", kar so Angleži hitro izkoristili in v 90. minuti – povedli! Po predložku z leve strani je žogo za hrbet lastnega vratarja poslal Alex Sandro. 1:2! Gostitelji so bili v šoku, pritisnili so na izenačenje, medtem pa kmalu prejeli še tretji zadetek – Szczesny je z zadnjimi močmi odbil nevaren diagonalni strel Marcusa Rashforda po bliskovitem protinapadu.

Pellegrini zadel za zmago v Moskvi
Nogometaši Rome so dobili težko gostovanje v Moskvi, kjer so z 2:1 premagali tamkajšnji CSKA. Ruski prvoligaš, ki je na svojem stadionu v letošnji sezoni na kolena že spravil madridski Real, se je v zaostanku znašel že po štirih minutah igralnega časa, ko je po predložku iz kota napako domačega vratarja Igorja Akinfejeva z glavo kaznoval Kostas Manolas. Gostitelji so na uvodu drugega polčasa izid izenačili, potem ko se je po hitrem protinapadu dobro v kazenskem prostoru znašel Arnor Sigurdsson in zadel za 1:1. Pet minut pozneje je bil zaradi drugega prejetega rumenega kartona izključen Hoerdur Magnusson, kmalu zatem se je položaj za Ruse še poslabšal, saj je Romo v novo vodstvo povedel Lorenzo Pellegrini.

22-letni Rimljan je srečno prišel do žoge v kazenskem prostoru CSKA-ja in jo z levico spretno poslal v mrežo. CSKA si je do konca tekme prizadeval izničiti prednost nasprotnika, a so gostje, na čelu z opreznim vratarjem Robinom Olsnom, zdržali pritisk.